• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Žirovnice 2023 pro insolvenční správce a správkyně

Žirovnice 2023 pro insolvenční správce a správkyně

Ve dnech 9. a 10. října 2023 se uskutečnil již IX. ročník tradiční a svého druhu v letošním roce i největší vzdělávací akce určené pro odbornou insolvenční veřejnost „Žirovnice 2023“, nad níž v letošním roce převzala záštitu i děkanka Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. RNDr. Zuzana Dvořáková Líšková, Ph.D. „Jsem ráda, že Ekonomická fakulta dostala díky našim kolegům z právní sekce příležitost zaštítit tuto u nás největší a svého druhu ojedinělou konferenci. Jak je známo, insolvenční problematice i předcházení úpadku včetně simulovaných soudních jednání se naše fakulta – jako jediná u nás – věnuje již mnoho let,“ potvrdila děkanka Zuzana Dvořáková Líšková.

Cílem každoročního podzimního setkání odborníků je sjednocování insolvenční praxe, výměna zkušeností a nastolování aktuálních témat v oblasti dluhů, jejich předcházení i řešení. Mezi přednášejícími ani v letošním roce nechyběli odborníci z justice, advokacie, notářství, exekucí, státního zastupitelství, neziskového sektoru, financí, legislativy, ústřední státní správy, akademici a další. Účastníci konference byli mimo jiné seznámeni s průběhem u nás dosud největšího krachu v historii, a to Sberbank (pohledávky vyplácené v hodnotě kolem 50–60 mld. Kč), prezentována byla od září nová, transponovaná legislativa o předcházení úpadku zejména velkých firem, tzv. preventivní restrukturalizace a diskutováno bylo i oddlužení. Zejména osobní bankroty totiž dlouhodobě představují nejpočetnější skupinu z hlediska počtu osob v insolvenci (cca 20 tis. ročně).

„Více než stovka účastníků z řad insolvenčních správců, advokátů a zástupců byznysu opět potvrdila, že problematika úpadku, jeho správné řešení, a především ekonomické důsledky bankrotů firem i jednotlivců v celé naší společnosti představují stále důležitější a v dnešní době mimořádně aktuální téma,“ potvrdil zakladatel a odborný garant celé akce Zdeněk Strnad z Katedry regionálního managementu a práva. Dodal, že novinkou oproti minulým letem byly dva diskusní panely odborníků, a to panel justiční (Velká debata soudců) a panel profesí (Dluhy napříč obory), které oba byly účastníky velmi dobře hodnoceny.

Ekonomickou fakultu JU na této akci reprezentoval kromě Zdeňka Strnada i Martin Slobodník (oba z Katedry regionálního managementu a práva).

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1