• Fakulta
  • Aktuálně

Úspěch studentky naší fakulty v soutěži JA Czech

Dne 20. února 2023 byla budova Florentinum v Praze místem konání soutěže od JA Czech, přehlídky inovativních a kreativních společností vedených studenty. Akce přilákala studenty z různých univerzit a škol z celé České republiky, přičemž jedním z nejlepších se stala studentská firma Cartoon Yooself studentky naší Ekonomické fakulty Terezy Jandové, která v současné době studuje ve 3. ročníku bakalářského studijního programu Ekonomika a management. Tento nápad vznikl v rámci předmětu Firma 1, který je pod taktovkou Ing. Moniky Maříkové, Ph.D., doc. Ing. Martiny Novotné, Ph.D. a Ing. Antonína Šmejkala, Ph.D. Tereza získala 1. místo v soutěži TopBrand a 2. místo v soutěži TopProject. Srdečně tímto Tereze Jandové gratulujeme a přejeme mnoho dalších takovýchto úspěchů.

Soutěž TopBrand se soustředila na logo a propagační video společnosti a zaměřila se na důležitost značky v každém úspěšném podnikání. Logo Cartoon Yooself, které obsahuje barevnou a přátelskou kreslenou postavičku, bylo poutavé a vyčnívalo mezi konkurencí. Na porotce tak udělalo dojem kreativní logo společnosti, které naznačovalo podstatu podnikání. Dále bylo natočeno propagační video společnosti vyzdvihující rozsah služeb a hodnoty společnosti, které mělo za úkol přilákat své potencionální zákazníky.

Soutěž TopProject naopak hodnotila funkčnost služeb firem a lean canvas, jednostránkový podnikatelský plán, který pomáhá podnikatelům rozvíjet jejich nápady. Služba Cartoon Yooself byla jednoduchá a intuitivní a umožňovala uživatelům vytvářet kreslené verze sebe a svých přátel.