Reakreditace ACCA obhájena

Koncem loňského roku 2021 jsme na Ekonomické fakultě JU přistoupili k procesu reakreditace certifikace ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), který podle pravidel této organizace probíhá v pravidelných intervalech. Účelem mezinárodní kvalifikace ACCA je poskytnout jejím absolventům dostatečné profesní účetní a finanční znalosti, které jim umožní stát se uznávanými finančními odborníky a vybudovat si úspěšnou kariéru v tomto oboru. Kvalifikace ACCA vychází ze světových standardů pro vzdělávání účetních stanovených Mezinárodní federací účetních (International Federation of Accountants, IFAC).

Našim úkolem bylo připravit kvalitní podklady a znovu projít celým akreditačním procesem a naše úsilí se vyplnilo a tuto certifikaci jsme v letošním roce 2022 úspěšně obhájili. Zkoušky, které byly do minulého roku uznávané pro absolventy oboru Účetnictví a finanční řízení podniku, jsou nyní uznatelné pro pokračující program Finance a účetnictví. Opětovně získaná akreditace je i pro nás určitým oceněním, neboť naše předměty, ze kterých vychází uznání níže uvedených zkoušek ACCA, jsou na naší fakultě kvalitně připraveny a obstojí i v mezinárodním hodnocení této profesní organizace.

Zástupci ACCA – David Kopecký (Business Development Manager) a Pavel Procházka (Business Relationship Manager) nám předali oficiální certifikát 31. 3. 2022.

Proces akreditace prošel i určitou změnu, a to takovou, že v současné podobě jsou certifikace rozděleny i ve vztahu ke stupňům studia. Konkrétně se nyní jedná o možnost uznat u:

  • bakalářského stupně programu a oboru Finance a účetnictví 5 zkoušek: Business and Technology, Management Accounting, Financial Accounting, Corporate and Business Law a Taxation;
  • navazujícího magisterského stupně programu a oboru Finance a účetnictví další zkoušku: Financial Management.

Studenti mohou do tohoto systému certifikace vstoupit již v době svého studia prostřednictvím tzv. Programu Accelerate, který jim může přinést výhody ještě v době studia.

Zároveň proběhl 31. 3. 2022 workshop ACCA v II. ročníku navazujícího magisterského studia programu Finance a účetnictví na téma „Business Game“. Studenti si mohli otestovat své finanční a prezentační schopnosti a to v anglickém jazyce. Vítězný tým poté obdržel od ACCA i hodnotné ceny.

Ing. Jaroslav Svoboda, Ph.D.

(katedra účetnictví a financí, odpovědný za spolupráci s ACCA)

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1