• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Prohlášení Ekonomické fakulty JU a prohlášení Akademického senátu JU k útoku na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze

Prohlášení Ekonomické fakulty JU a prohlášení Akademického senátu JU k útoku na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze

V této vánoční době jsme byli konfrontováni s nečekanou tragédií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Ztráta mladých životů a mnoho zraněných při útoku 21. 12. 2023 námi hluboce otřásly. Vyjadřujeme nejhlubší soustrast rodinám ztracených a posíláme sílu všem, které tato událost postihla. Násilí nemá místo ve společnosti a tento čin je obrovskou tragédií nejen pro naši zemi. Naše myšlenky jsou s pozůstalými a se všemi postiženými, a jsme ochotni poskytnout pomoc všem, kteří jsou touto událostí postiženi. Násilí nesmí být tolerováno a společně musíme pracovat na vytváření bezpečného prostředí pro vzdělávání a život v naší komunitě.

Prohlášení Akademického senátu Jihočeské univerzity

S hlubokým zármutkem, soucitem a zároveň zděšením jsme my, členové Akademického senátu Jihočeské univerzity sledovali hrozivé události včerejšího večera.

Tento akt čirého a neomluvitelného zla námi otřásl a zasáhl nás o to více, že se udál na akademické půdě sesterské Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Veškerá akademická půda by měla představovat místo bezpečí pro všechny studenty a pedagogy, a proto nás včerejší násilí natolik ranilo.

Vyjadřujeme neskutečný obdiv a podporu všem přeživším a ceníme si jejich nesmírné odvahy, solidarity vůči anglicky mluvícím spolužákům a rychlých reakcí, které mnohdy zachránily životy. Nedokážeme si představit bolest a pocit bezmoci všech pozůstalých, jejich rodin, přátel, spolužáků a známých. Alespoň takto tedy vyjadřujeme naši nejupřímnější soustrast. Rovněž jsme v myšlenkách s kolegy, kteří dosud bojují o život a pevně věříme v brzké uzdravení všech raněných.

Pro všechny studenty Jihočeské univerzity připojujeme též číslo na krizové linky zřízené Policií ČR (974 823 158, 227 272 225) a psychologickou poradnu JU (https://www.pf.jcu.cz/cz/fakulta/ostatni-pracoviste/poradna). V případě potřeby duchovní podpory a pomoci je též možné se obracet na duchovní mezi akademiky Teologické fakulty JU: https://www.tf.jcu.cz/cz/fakulta /aktualne/pomoc-bez-obav.

Nebojte se prosím ozvat a obrátit se na tyto linky – nejste v tom sami!

Akademický senát Jihočeské univerzity
22. 12. 2023

Důležité odkazy

Krizové linky

  • 974 823 158
  • 277 272 225

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1