• Fakulta
  • Aktuálně

Proběhlo zahájení akademického roku na Jihočeské univerzitě

V úterý 3. 10. 2023 proběhlo na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích slavnostní zahájení nového akademického roku a při této příležitosti byly poprvé předány ceny za vynikající pedagogické výsledky a popularizaci vědy.

Nový akademický rok zahájil slavnostním projevem rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., a to za účasti vedení JU, kolegia rektora JU a dalších významných hostů. Ve svém projevu se věnoval nelehkým událostem z posledních let, ale také úspěchům Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, která toto těžké období úspěšně zvládla. Ve svém projevu poděkoval nejen vedení Jihočeské univerzity, ale také všem zaměstnancům a studentům za zvládání všech stresových situací s nadhledem, za veškerou práci, kterou ve prospěch univerzity jako celku i jejích jednotlivých součástí všichni odvádí.

Na závěr slavnostního aktu předal rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., Jarlochovu cenu za vynikající pedagogické výsledky a cenu Jany Anny Kateřiny Zátkové za popularizaci vědy. Jsme velmi rádi, že jednou ze dvou oceněných Jarlochovou cenou za vynikající pedagogické výsledky je i doc. Ing. Darja Holátová, Ph.D., z Ekonomické fakulty. Doc. Holátové co nejsrdečněji gratulujeme a děkujeme jí za její práci i čas, který fakultě věnovala.