Prezident republiky jmenoval rektora JU

V úterý 27. února 2024 prezident České republiky Petr Pavel jmenoval na Pražském hradě prof. Ing. Pavla Kozáka, Ph.D., rektorem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

 Prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D., byl jmenován na návrh Akademického senátu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, který ho zvolil 14. listopadu loňského roku, kdy pro zvolení hlasovala naprostá většina senátorů. „Chci rozvíjet moderní a konkurenceschopnou univerzitu, která bude transparentní v hospodaření, rozhodování a komunikaci s veřejností. Pro studenty musí být JU otázkou první volby pro svoji kvalitu vzdělávání a příjemné motivační prostředí. Chci posílit značku Jihočeské univerzity jak v regionu, tak na národní i mezinárodní úrovni. Pro region je Jihočeská univerzita unikátní svým vědeckým potenciálem a nezastupitelná v profesním vzdělávání pedagogů, zdravotníků, sociálních pracovníků, zemědělců a dalších profesí,“ avizoval profesor Kozák svou vizi naplňování rektorského úřadu po zvolení senátem. 

 Funkční období nového rektora Jihočeské univerzity začne 1. dubna 2024.

 Za celou Ekonomickou fakultu JU novému rektorovi ze srdce gratulujeme a přejeme funkční období plné úspěchů!

 foto KPR: Tomáš Fongus

 

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1