• Fakulta
  • Aktuálně

Panelová diskuze - Umělá inteligence v kampusu: přínosy, výzvy a etické dilema

Moderovaná diskuze nabídne nový pohled na to, jak se mění vysoké školství v době, kdy umělá inteligence hraje stále větší roli a jaké možnosti AI přináší do výuky.

Panelisté:

Ing. Martin Pech, Ph.D.

Ing. Viktor Vojtko, Ph.D.

Ing. Jan Fesl, Ph.D.

Bc. Michal Procházka

Panelové otázky:

• Jak AI změní výukový proces? Které univerzitní předměty by mohly být nejlépe vyučovány roboty s využitím AI?
  • Co ztrácíme a co získáváme, když umělá inteligence vstupuje do výuky?
  • Jak může společnost důvěřovat digitálnímu obsahu, když je stále těžší rozeznat pravdu od fikce?
  • Jak může akademická komunita udržet integritu a hodnotu vzdělání, když AI může "psát" za studenty?
  • Které oblasti vaší budoucí kariéry by mohly nejlépe těžit z kompetence využití AI?

Účast je ZDARMA, registrace na akci nutná: ZDE