• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Nová publikace EF JU: Cirkulární ekonomie a ekonomika 3

Nová publikace EF JU: Cirkulární ekonomie a ekonomika 3

Nakladatelství Grada vydala v těchto dnech již třetí publikaci Evy Kislingerové a kolektivu autorů z Ekonomické fakulty JU o cirkulární ekonomii a ekonomice reagující na nový vývoj a dopady posledních let na problematiku cirkulární ekonomiky. Kniha mapuje reakce průmyslových podniků a dalších podnikatelských subjektů na změny vnějších podmínek. K těm patří v první řadě cenové energetické šoky, dále pak zásadní problémy světové logistiky a tlaky na zkracování a zjednodušování produkčních řetězců. Součástí publikace je vyhodnocení vlastních výzkumů, uskutečněných v průběhu roku 2023, a sledování důsledků krizí na podnikatelskou sféru.

Tlak na zavádění cirkulární ekonomiky se stupňuje nejen v Evropské unii, silný trend je i v Číně a v dalších hospodářsky silných oblastech. To se projevuje i v rozšiřujícím se prostoru výuky této tematiky na vysokých školách. Tento trend je silný celosvětově a projevuje se i v českém prostředí. Vztahy cirkulární ekonomiky a ekonomických krizí se proto stávají postupně mainstreamovými otázkami soudobé ekonomie.

Odkaz na publikaci najdete ZDE.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1