• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Návštěva z University of Tartu na půdě Ekonomické fakulty

Návštěva z University of Tartu na půdě Ekonomické fakulty

Dne 31. ledna 2024 přivítala Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (EF JU) skupinu studentů z estonské univerzity Tartu Ülikool (University of Tartu). Tito studenti se specializují na studium cestovního ruchu a populární oblast wellness managementu.

Z rozvíjející se estonské univerzity přijelo sedm studentů prezenční i kombinované formy studia, doprovázených vedoucí katedry cestovního ruchu doc. Anne Roosipõld. Za EF JU se setkání zúčastnila prof. JUDr. Ludmila Novacká, Ph.D., spolupracující s významnou nadací La Fondation pour la Formation Hôtelière, pod jejíž záštitou se cesta uskutečnila. Zahraniční návštěvu při pobytu v Českých Budějovicích doprovázel doc. Ing. Kamil Pícha, Ph.D., MBA., a setkání se zúčastnil také proděkan pro zahraničí PhDr. Marek Šulista, Ph.D.

Hosté nás seznámili se svou univerzitou, zaměřením jejich studia a se základními informacemi o této nesporně zajímavé zemi. Členové katedry obchodu, cestovního ruchu a jazyků představili studium cestovního ruchu na EF JU a připravili krátký exkurz do plánovaných výzkumných aktivit. On-line přenosem setkání přihlíželi rovněž představitelé nadace La Fondation pour la Formation Hôtelière, s níž členové katedry obchodu, cestovního ruchu a jazyků již nějakou dobu spolupracují, a díky dobrým vzájemným zkušenostem budou vztahy rozvíjeny dále, což přinese mnoho zajímavých možností pro studenty.

Během setkání se našlo mnoho společných témat pro budoucí spolupráci. Proděkan pro zahraničí vidí příležitost pro spolupráci ve vzájemné výměně studentů i pedagogů v rámci programu Erasmus+, členové katedry zde nacházejí možnosti spolupráce v oblasti vědecké i pedagogické.

Pokud v budoucnu na tuto univerzitu naši studenti vyjedou, přivezou si jistě mnoho vzpomínek a skvělé zážitky, a o ty při studiu jde především.

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1