• Fakulta
  • Aktuálně

Návštěva prof. Ing. Danuše Nerudové, Ph. D. na Ekonomické fakultě JU

Dne 26. 4. 2022 navštívila naši Ekonomickou fakultu JU ekonomka a emeritní rektorka Mendelovy univerzity v Brně, prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D. Před studenty, pedagogy, ale i širokou veřejnost vystoupila s přednáškou na aktuální téma "Ekonomické dopady války na Ukrajině". Obsahem přednášky byla témata: Ekonomické konsekvence války na Ukrajině. Rusko je ve válce a ekonomie je v první linii. Co vlastně znamená, když se řekne ruská ekonomika a co z ní zbylo po masivních zásazích většiny států a samotných společností? Na čem Putin v Evropě stále vydělává? A především, jaký to bude mít dopad na život v Rusku, v Evropě i u nás.