• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • JU podepsala licenční smlouvu na výrobu Rollkontejnerů – nejnovější inovace z oblasti logistiky na JU

JU podepsala licenční smlouvu na výrobu Rollkontejnerů – nejnovější inovace z oblasti logistiky na JU

V pondělí 6. května podepsal rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D., licenční smlouvu se zástupci společnosti ZEKO-i. s.r.o. na sériovou výrobu rollkontejnerů. Slavnostního podpisu se za JU účastnili také děkanka Ekonomické fakulty JU doc. RNDr. Zuzana Dvořáková Líšková, Ph.D., vedoucí Kanceláře transferu technologií RNDr. Mgr. Růžena Štemberková, Ph.D., MPA, prorektor pro vědu a výzkum JU doc. Ing. Luděk Berec, Dr., a Ing. Radek Toušek, Ph.D., hlavní původce inovačního řešení z Ekonomické fakulty JU. Jednou z inovací z oblasti logistiky na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích je tzv. rollkontejner. Jedná se o unikátní koncept manipulačního vozíku pro rozvoz kusových zásilek, který umožní naložení přímo v místě rozdělování zásilek (v Depu dopravní společnosti) a následný převoz přímo do rozvozové dodávky. Zásilky jsou tímto bezpečně a přehledně uložené a zásadně šetří čas při rozvozu a vykládání zásilek u zákazníků.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1