• Fakulta
  • Aktuálně

Jedeme spolu. Projekt Ekonomické fakulty JU posiluje sousedské vztahy

Jedemespolu.cz je systém spolujízdy zaměřený na venkovské oblasti či menší obce, jako další forma dopravní obslužnosti, vytvořený v rámci projektu se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu GAMA2 (TP01010019) na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Projekt je zaměřen na pomoc obcím a jejím občanům s omezenými možnostmi mobility (především na cestování seniorů a dopravu dětí do mateřských a základních škol).

Hlavní myšlenkou projektu je, že člověk s autem (řidič) nabídne pomoc ve formě svezení spoluobčanovi ze stejného města či obce. Účelem není výdělek, ale prostá pomoc – někoho svézt autem, udělat dobrý skutek atd. Zaujal vás tento projekt? Obraťte se na Vašeho pana starostu nebo paní starostku, kteří zaregistrují Vaši obec.

Více informací o projektu na https://jedemespolu.cz/