EF JU má mistryni světa! Kristina Novosadová dominovala na divoké vodě
Obrovský úspěch zaznamenala v uplynulém týdnu studentka Ekonomické fakulty JU Kristina Novosadová. Na mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě v Bosně a Hercegovině si studentka 2. ročníku bakalářského studijního programu Management regionálního rozvoje vyjela nejprve bronzovou medaili v klasickém sjezdu, poslední den mistrovství pak přidala ještě zlato ve sprintu a stvrdila tak skvělý výsledek české výpravy.
Kristinu čekal první závod ve středu, v úvodní den šampionátu. V konkurenci 20 závodnic nakonec s časem 16:57,16 nestačila jen na Italky Cecilii Panatovou a Mathilde Rosovou a se ztrátou 24,31 vteřiny se radovala z bronzové medaile. První sprintový úspěch se ji povedl už v kvalifikaci, kterou s časem 56,44 vteřiny vyhrála o bezmála sedm desetin sekundy. Do sobotního závodu tak startovala poslední s jasným cílem – zajet trať pod 58,64 vteřiny, tedy čas do té doby vedoucí Němky Luisy Puttkammerové.
A to se povedlo. Kristina byla rychlejší o 14 setin a v cíli tak už bylo jasné, že Česko (a EF JU) má novou mistryni světa. „Je to fakt hustej pocit, absolutně jsem s tím nepočítala. Chtěla jsem mít medaili v klasiku, kterou se mi podařilo získat a chtěla jsem se dostat do finále ve sprintu. Tím jsem vlastně už svoje cíle splnila. Opravdu jsem nemířila na medaili, je to obrovské překvapení a furt to tak trošku nechápu a zpracovávám,“ uvedla novopečená šampionka pro server Kanoe.cz.
Kristině moc blahopřejeme a přejeme další úspěchy ve sportu i studiu!