• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Cena Milady Paulové za celoživotní přínos vědě míří na Ekonomickou fakultu JU

Cena Milady Paulové za celoživotní přínos vědě míří na Ekonomickou fakultu JU

Dne 20. listopadu 2023 byly uděleny v budově Lichtenštejnského paláce ceny MŠMT v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu. Tyto ceny ve včerejších večerních hodinách předali ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek a ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová. V rámci těchto cen se od roku 2009 uděluje i Cena Milady Paulové za celoživotní přínos vědě a ta vůbec poprvé míří na Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, konkrétně do rukou doc. Ing. Evy Cudlínové, CSc. z Ekonomické fakulty JU. Radost z tohoto významného ocenění s paní docentkou sdíleli i její kolegové z katedry regionálního managementu a práva a vedení fakulty.

Cena Milady Paulové se uděluje od roku 2009 ženě-vědkyni za celoživotní přínos vědě a mimořádný přínos rozvoji daného oboru. Cena Milady Paulové nese jméno výrazné české historičky a byzantoložky 20. století. Profesorka Paulová jako první žena od roku 1925 přednášela na univerzitě, byla mimořádnou členkou Královské české společnosti nauk a později členkou České akademie věd a umění. Zároveň se stala vůbec první jmenovanou, nejprve mimořádnou a později také řádnou, profesorkou. Právě prostřednictvím této ceny si ministerstvo přeje upozorňovat na přínosy žen-vědkyň v České republice a inspirovat ženy, aby se na vědeckou dráhu vydaly. Cena Milady Paulové je každý rok udělována v jiné výzkumné oblasti. Letošní ročník se zaměřil na oblast bioekonomiky.

Rozhovor s paní doc. Ing. Evou Cudlínovou, CSc., si můžete přečíst ZDE.

Paní doc. Ing. Evě Cudlínové, CSc., tímto co nejsrdečněji gratulujeme a jsme velmi pyšní, že je první oceněnou ženou na Jihočeské univerzitě. 

Zdroj fotografie: MŠMT

 

 

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1