• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Cena Atlas Copco už druhý rok po sobě pro reprezentanty EF JU

Cena Atlas Copco už druhý rok po sobě pro reprezentanty EF JU

V ceně Atlas Copco se druhý rok po sobě umístili reprezentanti EF JU. Po loňském úspěchu Kateřiny Mazancové se letos na 6.-10. místě umístila Tereza Čapková se svou prací Vězňovo dilema. 

Cena Atlas Copco je celorepubliková soutěž o nejlepší diplomovou práci s ekonomickým zaměřením pořádaná Atlas Copco, mezinárodní technickou společností ze Švédska s více než 40 tisíci zaměstnanci, 150 lety tradice a velkým finančním centrem v Brně. Práce posuzují vedoucí oddělení firmy, důraz je kladen na inovativnost a aplikovatelnost. 

Téma práce vychází z klasické úlohy teorie her, kdy se dva hráči nezávisle na sobě rozhodují mezi kooperací a sobeckým jednáním, tématem se zabývali například matematik Nash či sociolog Axelrod. Studentka navrhla a vytvořila web aplikující problém na najímání řemeslníků, kterým shromáždila data, statisticky je vyhodnotila a srovnala chování skutečných osob s teoriemi. Zajímavým závěrem mimo jiné je, že při hře nehraje velkou roli pohlaví, ale spíše věk hráče. Teorie her je našim studentům představena v předmětu Rozhodovací modely, jde o oblast na pomezí ekonomie, matematiky, psychologie a behaviorálních věd.

 

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1