• Fakulta
  • Aktuálně

Academic Bicycle Challenge 2023 - JU opět jede!

Jihočeská univerzita se tento rok rozhodla opět účastnit Academic Bicycle Challenge ABC 2023. Nejenže účast v této výzvě zvyšuje prestiž JU v zahraničí, ale zároveň propaguje zdravý životní styl a nabízí způsob, jak se zbavit zimního stresu.

ABC je mezinárodní cyklistickou soutěží pro univerzity z celého světa a Jihočeská univerzita se jí bude účastnit v průběhu celého měsíce června 2023. Stejně jako minulý rok je jisté, že nezbytně potřebujeme i Vaši účast k propagaci JU a dobrého zdraví. Všechny najeté kilometry se počítají a podpoří celkový výsledek univerzity, ať už budete na kole jezdit jen pro zábavu nebo pro udržení se ve formě.

JU svou účastí podpoří nejen aktivity spojené s ochranou životního prostředí, ale také dobrou věc! Za každý ujetý kilometr bude věnována 1 CZK na dobročinné účely. „Vyježděná“ částka bude věnována Autis Centru České Budějovice, které pomáhá lidem s autismem a jejich rodinám. Čím více kilometrů, tím více radosti pro všechny!

Pravidla pro účast

• Účast se počítá od 1. 6. 2023 do 30. 6. 2023.
  • Pro započítání jízdy platí následující pravidla: průměrná rychlost ≤ 30 km/h, maximální rychlost ≤ 50 km/h (elektrická kola se počítají, ale musíte si hlídat rychlost!).
  • Žádný jednotlivý výlet by neměl být delší než 150 km (takže si nezapomeňte dávat pauzy, protože vítězství nestojí za zranění!).
  • Kola všech typů jsou povolena.
  • Můžete jezdit kdekoliv chcete. Není nutné jezdit jen v Českých Budějovicích, všechna místa jsou povolena.
  • Účastníci si mohou založit týmy vytvořené uživatelem. Minimální počet účastníků pro uživatelem vytvořený tým je 5, maximální počet je 25. Každý účastník se může připojit k jednomu týmu.
  • Pravidla a podmínky v původním znění naleznete zde.

Jak se zapojit?

Proces zapojení do výzvy je velmi snadný. Je třeba mít chytrý telefon a kolo jakéhokoliv typu.

• Stáhněte zdarma aplikaci Naviki z Google Play či App Store.
  • Na hlavní stránce stiskněte „More“ a poté „Log in“.
  • Vytvořte si účet, pokud ho ještě nemáte, dále pod „More“ klikněte na „Contests“.
  • Vyberte „ABC 2023“ a aktivujte možnost „I’m participating“.
  • Poté budete moci vybrat University of South Bohemia jako instituci, za kterou budete jezdit a odpovědět na jednoduchou kontrolní otázku.
  • Je také nutné vybrat univerzitní oddělení či akademickou oblast, pod kterou patříte, kvůli různorodosti statistik a žebříčků, které nás budou výzvou provázet.

Naviki Contests | Tutorial

Jak zaznamenat výlet?

• Zaznamenávání výletů nevyžaduje připojení k internetu. Je třeba se připojit pouze k nahrání zaznamenaného výletu na celkovou platformu (a do součtu kilometrů za JU). Tento proces proběhne automaticky při prvním připojení.
  • Pokud automaticky nepovolujete, aby Váš chytrý telefon zaznamenával polohu, tak to aplikaci Naviki nezapomeňte povolit během Vašeho výletu.

Po skončení soutěžního měsíce budou dle naježděných kilometrů opět oceněni Grand Champion v mužské a ženské kategorii a nejlepší tým. Dále bude také předán pohár nejlepší fakultě roku 2023!

Pro snadnější kontakt s vítězi prosíme o zadávání dohledatelných soutěžních jmen. Případně pokud v žebříčcích zvítězíte, kontaktujte Útvar Marketingu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

České Budějovice jsou aktivní cyklistické město, pro které je příroda důležitá. Jihočeská univerzita je jeho součástí a jsme připraveni naši aktivitu ukázat světu.

Tak honem na kola!