15th anniversary of foundation Faculty of Economics

SCIENTIFIC COMMITTEE  and KEYNOTE SPEAKERS

Keynote Speakers

• Assoc. Prof. Dr. Robert Jeyakumar, Faculty of Business, Multimedia University, Melaka, Malaysia
  • Ing. Luděk Kühr, DIH Tourism 4.0, Czech Republic
  • Ing. Martin Volek, PhD., MBA, CEO Volis International, Google Certified Trainer
  • Ing. Martin Pech, Ph.D., University of South Bohemia in České Budějovice, Czech Republic

Conference Scientific Committee

• Dagmar Škodová Parmová (Chairperson), University of South Bohemia in České Budějovice (Czech Republic)
  • Helmut Pernsteiner, Johannes Kepler University, Linz (Austria)
  • James Sanford Rikoon, University of Missouri (USA)
  • Ryozo Miura, Hitotsubashi University (Japan)
  • Labros Sdrolias, University of Thessaly(Greece)
  • Michaela Krechovská, University of West Bohemia (Czech Republic)
  • Viktoriya Kulyk, Poltava State Agrarian University, Poltava (Ukraine)
  • Eva Kislingerová, University of South Bohemia in České Budějovice (Czech Republic)
  • Eva Cudlínová, University of South Bohemia in České Budějovice (Czech Republic)
  • Miloslav Lapka, University of South Bohemia in České Budějovice (Czech Republic)
  • Jana Klicnarová, University of South Bohemia in České Budějovice (Czech Republic)
  • Radek Zdeněk, University of South Bohemia in České Budějovice (Czech Republic)
  • Petr Řehoř, University of South Bohemia in České Budějovice (Czech Republic)
  • Kamil Pícha, University of South Bohemia in České Budějovice (Czech Republic)
  • Milan Jílek, University of South Bohemia in České Budějovice (Czech Republic)