Jedeme na EURO 2024! Jdeme do eura?
banknotes-209104_1280

Kdy:
22.2.2024 13:15

O události

Národní tým fotbalové reprezentace na podzim loňského roku zvládl poslední utkání a kvalifikoval se na EURO 2024. Hurá!!! Co však naše kvalifikace do eurozóny? A jak si sama eurozóna za poslední čtvrtstoletí vedla? Toto významné výročí vybízí k bilancování, a to nejen vzhledem eurorenesanci tuzemských debat o přijetí eura v České republice. Seminář první části připomene koncept optimálních měnových zón a následně ukáže, jak si země eurozóny během posledních 25 let optikou základních ekonomických veličin vedly. K argumentaci bude využito i rozkladu vývoje reálného měnového kurzu, který přináší zajímavé výsledky jak pro členy eurozóny, tak pro její eurokandidáty. V další části semináře bude pozornost věnována několika jevům, které vývoj v eurozóně od roku 1999 provázely (rozvolnění rozpočtové disciplíny, období extrémně nízkých úrokových sazeb, budování kredibility nové rezervní měny euro, atd.). V závěru bude zhodnocena ekonomická kondice Česka pro vstup do eurozóny v kontextu požadavků, které musí eurokandidát splnit. Ukáže se, že Česko je velmi dobrý a za své 20 leté členství v EU dostatečně sladěný tým, který by i v eurozóně měl velmi dobře prosperovat.

K tématu vystoupí a na otázky bude odpovídat Prof. Ing. et Ing. Luboš Komárek, Ph.D., MSc, MBA. Prof. Luboš Komárek pracuje ve vedení sekce měnové ČNB, spoluzastupuje ČNB ve výborech MPC a IRC Evropské centrální banky a přednáší ekonomická témata z oblasti mezinárodní ekonomie na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. 

Seminář se uskuteční ve čtvrtek 22. února 2024 od 13.15h v učebně F3 v pavilonu F učeben Ekonomické fakulty JU v Č. Budějovicích. Moderuje: doc. Ing. Milan Jílek, Ph.D. Jsou zváni nejen členové ČSE, ale všichni příznivci ekonomie!

 
 

Powered by iCagenda

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1