Katedra regionálního managementu
a práva

Katedra regionálního managementu a práva je důležitou součástí Ekonomické fakulty JU. Reprezentuje zde mezioborový přístup k výuce a výzkumu, formovaný myšlenkami regionálního a udržitelného rozvoje, environmentální a ekologické ekonomie a pluralistickým pojetím ekonomie (tzn. pluralita v teorii i metodologii a interdisciplinarita).

O katedře

Katedra regionálního managementu a práva je důležitou součástí Ekonomické fakulty JU. Reprezentuje zde mezioborový přístup k výuce a výzkumu, formovaný myšlenkami regionálního a udržitelného rozvoje, environmentální a ekologické ekonomie a pluralistickým pojetím ekonomie (tzn. pluralita v teorii i metodologii a interdisciplinarita). Na katedře spojujeme teoretický mezioborový přístup s praktickým zaměřením na regiony a jejich potřeby, jež má podobu spolupráce se starosty, tvorby plánů rozvoje obcí, přípravu projektů a konzultací se zástupci národního a krajských sdružení Místních akčních skupin.

Sekce práva zajišťuje výuku předmětů a rozvoj témat z oboru právních disciplín se zaměřením na ekonomické, i na technologické obory. Nadále je rozvíjeno právo civilní a obchodní (s důrazem na korporátní právo a ekonomice nejbližší právo insolvenční), správní, živnostenské, finanční i pracovní. Zvláštní pozornost je věnována rozvoji výuky evropského práva.

Rozmanitost přístupů je dána i personálním složením katedry, jejíž členové mají, kromě ekonomie, práva a regionalistiky, zázemí i v sociologii, geografii, politologii, kulturologii a aplikované ekologii.

Katedra v médiích

Přečíst si můžete rozhovor s Martinou Krásnickou o aplikaci pro kurzovou prevenci na webu BusinessInfo.cz, nebo se Zdeňkem Strnadem o insolvencích na webu ceska-justice.cz a stránkách Unie spolků insolvenčních správců. Je možné poslechnout si na stanici Český rozhlas Leonardo Evu Cudlínovou hovořící o bioekonomice, na Českém rozhlasu Karlovy Vary Jana Vávru v rozhovoru o zahrádkaření a vztahu k jídlu během pandemie koronaviru, či Zdeňka Strnada popisujícího boj s tzv. oddlužovacími agenturami na Českém rozhlasu České Budějovice. A pokud Vám zvuk nestačí, zde je i obraz: Eva Cudlínová a Miloslav Lapka v rozhovorech ve Studiu Z Jihočeské televize.

Kontakt

Zprávy

Kalendář

momentálně nejsou k dispozici žádné události

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 389 032 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Studentská 13, 370 05 České Budějovice Tel.: +420 387 772 800 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1