• Fakulta
  • Katedry

Katedra obchodu, cestovního ruchu
a jazyků

Cílem katedry je poskytnout studentům znalosti, praktické dovednosti a rozvinout jejich myšlení, a to nejlépe takovou formou, která je atraktivní a povede k posílení pozitivního vztahu ke studovanému oboru.

O katedře

Další náplní katedry je zajištění veškeré jazykové výuky pro studenty všech oborů a ročníků Ekonomické fakulty. Výuka je nabízena pro jazyky anglický, německý, ruský, francouzský, italský a španělský. Katedra poskytuje další služby (překlady, korektury textů, přípravy programů v cizích jazycích, ...) podle potřeb EF.

Veškerá výuka je poskytována na mírně nebo středně pokročilé úrovni, tak aby studenti mohli navázat na základy ze středních škol. Program jazykových kurzů odpovídá mezinárodním úrovním podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR) a studenti získávají po absolvování kurzů doklady o své jazykové způsobilosti. Doklady mohou využít pro studium na partnerských univerzitách v průběhu studia na EF nebo později při ucházení o zaměstnání u firem.

Před zahájením studia jazyků si mohou studenti otestovat své znalosti pomocí ukázkových „vstupních testů“ uvedených pro každý jazyk.

Katedra jazyků je členem České a slovenské asociace učitelů jazykových center na vysokých školách - CASAJC  (anglicky CASALC - Czech And Slovak Association of Language Centers)

Katedra obchodu, cestovního ruchu a jazyků odborně garantuje bakalářský studijní program Cestovní ruch v prezenční i kombinované formě studia.

Dále katedra garantuje studijní obor Obchodní podnikání v prezenční i kombinované formě studia. Tento studijní obor nabízíme v bakalářském stupni ve specializacích obchod a cestovní ruch. V magisterském stupni je hlubší profilace studenta umožněna v rámci specializačních projektů, studenti si volitelně mohou navíc vybrat státní zkoušku z cestovního ruchu. Do tohoto studijního oboru již nelze přijímat nové studenty.

Spolupráce

Katedra dlouhodobě spolupracuje například s Fairtrade Česko a SlovenskoPotravinářskou komorou ČRDružstevní asociací ČRAsociací českých cestovních kanceláří a agenturAsociací hotelů a restaurací, Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, Společností vědeckých expertů cestovního ruchu, ICC a řadou institucí a firem v regionu (např. E.ONZeelandiaTany, hotely Zvon, Clarion a Budweis, město České Budějovice, místní akční skupiny a neziskové organizace atd.).

Spolupracujeme také s dalšími vysokými školami v ČR i v zahraničí, zmínit lze například College of Business, Victoria University, Melbourne, Austrálie, Armstrong State University, Savannah, USA, Faculty of Business, Hong Kong Polytechnic UniversityFakultu ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre nebo Faculty of Tourism Studies - TURISTICA, University of Primorska, Portorož, Slovinsko.

momentálně nejsou k dispozici žádné události