• Fakulta

Katedra regionálního managementu
a práva

O katedře

Katedra regionálního managementu a práva je důležitou součástí Ekonomické fakulty JU. Reprezentuje zde mezioborový přístup k výuce a výzkumu, formovaný myšlenkami regionálního a udržitelného rozvoje, environmentální a ekologické ekonomie a pluralistickým pojetím ekonomie (tzn. pluralita v teorii i metodologii a interdisciplinarita). Na katedře spojujeme teoretický mezioborový přístup s praktickým zaměřením na regiony a jejich potřeby, jež má podobu spolupráce se starosty, tvorby plánů rozvoje obcí, přípravu projektů a konzultací se zástupci národního a krajských sdružení Místních akčních skupin.

Sekce práva zajišťuje výuku předmětů a rozvoj témat z oboru právních disciplín se zaměřením na ekonomické, i na technologické obory. Nadále je rozvíjeno právo civilní a obchodní (s důrazem na korporátní právo a ekonomice nejbližší právo insolvenční), správní, živnostenské, finanční i pracovní. Zvláštní pozornost je věnována rozvoji výuky evropského práva.

Rozmanitost přístupů je dána i personálním složením katedry, jejíž členové mají, kromě ekonomie, práva a regionalistiky, zázemí i v sociologii, geografii, politologii, kulturologii a aplikované ekologii.

Katedra v médiích

Přečíst si můžete rozhovor s Martinou Krásnickou o aplikaci pro kurzovou prevenci na webu BusinessInfo.cz, nebo se Zdeňkem Strnadem o insolvencích na webu ceska-justice.cz a stránkách Unie spolků insolvenčních správců. Je možné poslechnout si na stanici Český rozhlas Leonardo Evu Cudlínovou hovořící o bioekonomice, na Českém rozhlasu Karlovy Vary Jana Vávru v rozhovoru o zahrádkaření a vztahu k jídlu během pandemie koronaviru, či Zdeňka Strnada popisujícího boj s tzv. oddlužovacími agenturami na Českém rozhlasu České Budějovice. A pokud Vám zvuk nestačí, zde je i obraz: Eva Cudlínová a Miloslav Lapka v rozhovorech ve Studiu Z Jihočeské televize. Přednáška doc. Lapky na semináři Kvalitativní metody ve výzkumu VII. zde. Miloslav Lapka v pořadu ČT Historie.cs o krajině "Od Aše po Bílé Karpaty, to nejcennější".

.

Charakteristika Katedry regionálního managementu a práva

Prezentace KRM pro International Advisory Board of the Faculty

Seznam výsledků a aktivit KRM