Aktuální nabídka VaV - Soutěže a ostatní

Nominace na cenu pro mladé vědce „Stanislaw Lem European Research Prize"

Lem Prize is addressed to young scientists (i.e., under 40 years of age; e.g., in 2021 edition: born in 1981 or later), affiliated with an academic or research institution in Europe (EU member state or an associated country participating in Horizon Europe), regardless of nationality, country of origin, etc.“

„Lem Prize is awarded for a recent discovery or major achievement (made within last 3 years; e.g., in 2021 edition: documented in 2018 or later) in broadly understood fields of science & engineering, with strong elements of technology, interdisciplinarity, creativity, and vision.“

The competition application along with the required documents must be submitted electronically by October 15, 2021. The winner will be announced a month later, that is November 15, 2021, during the annual celebrations of Wroclaw Tech anniversary.

The winner will receive a cash prize of PLN 100,000 (or the equivalent in EUR) and will be invited to Wrocław for the celebrations on November 15th. The winner will also receive a voucher for a 1-2 week stay in Wrocław, which will include, among others, giving a series of lectures and getting to know the biggest attractions of the city. The costs of stay are fully covered by Wrocław Tech.

Detailed information can be found at https://lemprize.pwr.edu.pl/

Please send any questions to lemprize@pwr.edu.pl.

Stipendium KAIST Global IT Technology Program

Korea Advanced Institut of Science and Technology (KAIST) nabízí vládní stipendijní program Global IT Technology Program (ITTP) pro akademické pracovníky na univerzitách, výzkumníky a experty v IT oborech. Stipendium pokrývá školné, životní náklady a letenky na až 2 roky pro magisterské studenty a na až 3 roky pro Ph.D. studenty. Mezi podmínkami je mj. bakalářský nebo magisterský titul v oblasti spojené s IT. Jazyk studijního programu je angličtina. Program sponzoruje Ministerstvo vědy a informačních technologií Korejské republiky a Africká rozvojová banka.

Termín pro podání přihlášek je na konci září 2021 pro letní semestr 2022.

Více informací poskytne koordinátorka programu Dayae Kate Kim (kate1025@kaist.ac.kr) nebo ředitel ITTP Seung Hun Han, Ph.D. (synosia@kaist.ac.kr).

Podrobné informace naleznete ZDE.

Cena ministra školství

Byla zveřejněna výzva k předkládání návrhů na udělení Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy za mimořádné výsledky výzkumu, experimentálního vývoje a inovací udělovaná dlouhodobě za excelentní výsledky, jichž bylo dosaženo z prostředků podpory výzkumu, vývoje a inovací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „MŠMT“) a jejichž význam dosahuje mezinárodního rozměru. Vyhlášení výzvy a podmínky pro předkládání návrhů jsou dostupné zde: https://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/cena-ministra-skolstvi-mladeze-a-telovychovy-za-mimoradne-7.

Návrhy na udělení Ceny předkládá statutární orgán příjemce nebo zástupce příjemce podpory výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. MŠMT přijímá návrhy na udělení Ceny dosažené významnými vědkyněmi a vědci nejpozději do dne 30. září 2021 do 16:00 hodin. Udělení Ceny provází finanční ohodnocení v celkové výši 500 000,- Kč.

Transfera

Příležitost pro startupy a výzkumníky s podnikatelskými ambicemi v US. Všechny relevantní informace zde.