Vybrané aspekty aktivní služby pro veřejný sektor

Čtvrtek 3 prosinec 2015 12:30 - 14:00

V cyklu přednášek "Pluralismus v ekonomii" zavítá dne 3. prosince na Ekonomickou fakultu Ing. Stanislav Simbartl z Odboru řízení lidských zdrojů, Sekce státního tajemníka ministerstva obrany ČR. Při přednášce v zasedací místnosti 009 dále vystoupí Ing. Jaroslav Šetek z Katedry ekonomiky EF.

Vedle narůstajících bezpečnostních rizik ozbrojeného konfliktu zápolí také veřejný sektor státu ve spolupráci s nestátním neziskovým s řadou závažných sociálních neduhů společnosti. Tato realita vede k zamyšlení vytvořit aktivní službu veřejného sektoru na bázi dobrovolnosti zahrnující službu ke státu vojensky organizovanou (zejména v armádě, popřípadě vybraných bezpečnostních sborech) a civilní (pro neziskový sektor veřejný – orgánů státní správy samosprávy a nestátních neziskových organizací).

Kde
Jihočeská univerzita, Ekonomická fakulta, místnost A009