2016

Přednáška Vládního zmocněnce pro zastupování ČR Martina Smolka
Téma: Soudní dvůr EU? 24.11.2014, 13:15 Aula Bobík
Přihlášky ke studiu přijímáme do 15. dubna 2016
Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích přijímá přihlášky ke studiu v bakalářských a navazujících magisterských studijních programech do 15. dubna 2016.
Věda pro každého v Géčku
Zveme Vás na celodenní rodinnou akci, na které Vám odborníci z Jihočeské univerzity přiblíží zajímavosti z oblasti vědy a poznání.
Školení softwaru IDEA - seminář pro studenty Účetního auditingu
Stavební kurz pro ekonomy
Dozvíte se například o funkčních principech staveb, o principech projektování, o projektové dokumentaci, o zakreslování konstrukcí a čtení výkresů a o stavebním zákonu.
Dress code pro práci a volný čas
Dozvíte se, jak volit oděv podle společenských pravidel, jaké volit barvy a materiály podle konkrétní situace, jak by měl správně padnout oblek, časté chyby v oblékání a mnoho dalšího.
Veřejné habilitační přednášky
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na veřejné habilitační přednášky PaedDr. Dany Egerové, Ph.D. a Ing. Dity Hommerové, Ph.D., MBA, které se uskuteční 12. února 2016 na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity.
Slavnostní otevření učebny F4 věnované Františku Křižíkovi
Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na slavnostní otevření zrekonstruované učebny F4, která je věnována Františku Křižíkovi.
Budějovické ekonomické dny 2016
Ekonomická fakulta JU pořádá 2. ročník semináře Budějovické ekonomické dny na téma „Sociální podnikání“, který se uskuteční v pondělí 4. dubna 2016. Seminář je určen studentům a zaměstnancům Jihočeské univerzity i zájemcům z řad veřejnosti.
Diskuzní klub
Přijďte ve středu 9. března 2016 diskutovat na kontroverzní téma uprchlíků v České republice.
Srdcaři aneb podnikáme jinak: Cyril Kratochvíl / Lezecké centrum Lanovka
Oběhová ekonomika: další bruselská regulace nebo systémová změna?
Ekonomická fakulta si Vás dovoluje v rámci cyklu Pluralismus v ekonomii pozvat na přednášku europoslance JUDr. Pavla Teličky na téma „Oběhová ekonomika: další bruselská regulace nebo systémová změna?“, která se uskuteční 23. 3. 2016 od 10:00 hodin v pavilonu učeben F (učebna F1).
Business modelling
Od starých kol k prvnímu českému bikesharingu. Jak vydělávat a pomáhat zároveň?
Shromáždění akademické obce Ekonomické fakulty
Vedení Ekonomické fakulty a předseda Akademického senátu EF JU si dovolují pozvat všechny členy akademické obce na společné shromáždění, které se uskuteční ve středu 13. dubna 2016 od 15 hodin na učebně F3.
Kurz bioekonomiky
Tento multidisciplinární kurz bioekonomiky pokrývá široké spektrum témat z vědy, ekonomiky, obchodu, práva a komunikace. Je určen pro studenty magisterského a postgraduálního studia různých oborů, ale i odbornou veřejnost.
Jak rychle nastartovat globální byznys
Jan Furiš prodává na Amazonu fyzické produkty pod vlastní značkou. Žije v Rakousku, odkud s notebookem v ruce řídí na dálku svá podnikání v Německu, Velké Británii a USA. Společně s kolegy provozuje odborný blog: www.podnikaninaamazonu.cz
Srdcaři aneb podnikáme jinak
Na další setkání cyklu Srdcaři aneb podnikáme jinak jsme pozvali Ivu Černou, která je spoluzakladatelkou L’Skříň Boutique. Tento podnikatelský nápad prodeje a zapůjčování oděvů je zajímavý také tím, že se do něj zapojuje i sdružení FOKUS, které pečuje o duševně nemocné. Přijďte se inspirovat a poslechnout si nevšední příběh o sociálním podnikání!
Férová snídaně NaZemi
Behaviorální ekonomie
Přednáška na téma spekulativní obchodování a individuální chování obchodníků za přítomnosti akutního stresu.
Jak jsme se stali kolonií?
Kam jsme za posledních 25 let došli? V jaké "kondici" se Česká republika dnes nachází? A především - kam směřujeme? Přednáška navazuje na stejnojmennou knihu analyzující ekonomickou transofrmaci v ČR v rámci prohlubující se globalizace.
Přednáškový seminář: Ochrana duševního vlastnictví
Soutěž Věda pro zemi - přihlaste své práce do 31. 7. 2016
Národní zemědělské muzeum vyhlásilo soutěž o nejlepší bakalářské, diplomové a doktorské práce pod názvem "Věda pro zemi". Soutěžit můžete například i s pracemi na téma rozvoj venkova a regionální rozvoj.
Štěstí s překážkou
Štěstí s překážkou je kulturně - osvětová akce o společném životě s rodinami pečujícími o osoby s handicapem. Ekonomická fakulta JU je partnerem této události, která se letos koná 25. září na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.
Workshop se studenty doktorského studijního programu
Den s univerzitou
Letos slavíme 25. výročí založení naší univerzity a připravujeme v kampusu narozeninový den.
Pracovní seminář Kvalitativní metody
Dovolujeme si Vás pozvat na pracovní seminář, který se bude konat dne 1. 12. 2016 na EF JU v Českých Budějovicích, pavilon učeben F, učebna F2 v kampusu Jihočeské univerzity. Rádi bychom navázali na Kvalitativní metody I., pořádané na podzim roku 2015 na PEF ČZU v Praze.
Vysokoškolákem nanečisto
Pro studenty posledních ročníků fakultní střední školy a studenty vybraných obchodních akademií připravila Ekonomická fakulta program s názvem „Vysokoškolákem nanečisto“, kde si mohou středoškoláci rámcově vyzkoušet, jaké to je studovat na naší fakultě.
CZEKO 2016
Čtyřdenní akce plná vzdělávání, školení, setkávání a výborné zábavy - národní konference CZEKO 2016, která se koná v Českých Budějovicích od 13.října do 16.října a je pořádána lokální pobočkou mezinárodní neziskové organizace Junior Chamber International.
Přihlášky do soutěže Invest Day 2016
Ekonomická fakulta JU je organizátorem soutěže podnikatelských záměrů Invest Day. Soutěž je otevřená všem studentům prezenční nebo kombinované formy studia jakékoliv fakulty Jihočeské univerzity.
Přednáška ministryně školství Kateřiny Valachové na EF
Přijďte si ve středu 9. 11. 2016 poslechnout přednášku k problematice novely vysokoškolského zákona a diskutovat s ministryní na témata, která Vás zajímají.
Digitální garáž od Googlu
Ph.D. 2016 – Prezentuj hodně. Dobře.
Soutěž prezentací výzkumných témat doktorandů JU
Srdcaři aneb podnikáme jinak
Přijďte si v úterý 1. listopadu poslechnout inspirativní příběh o podnikání Ing. Jany Šmitmajerové, která začala své první podnikatelské krůčky na půdě EF, zrealizovala celou řadu úspěšných projektů, s jedním z nich dokonce vyhrála celostátní kolo T-Mobile rozjezdů.
Otevřená přednáška na téma "Kdo je "plýtvák"?
Cestovatelská přednáška Martina Babky
Přemýšlíš o vycestování do Spojených států?
Seminář o zahraničních mobilitách
V zasedací místnosti rektorátu budou o mobilitách hovořit např. zástupkyně Fulbrightovy komise Ing. Andrea Semancová, koordinátorka ERASMUS na JU Věra Filipová nebo Petra Perutková, koordinátorka mobilit Marie Curie-Skłodowské. Dále se o své zkušenosti podělí úspěšní absolventi zahraničních stáží a podělí se o své zkušenosti.
Rektorské volno v pátek 18. listopadu
Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. Tomáš Machula Ph.D., Th.D., vyhlašuje v pátek 18. listopadu 2016 pro studenty bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů rektorské volno.
Seminář ekonomie udržitelnosti
Seminář věnovaný vztahu ekonomie a udržitelného rozvoje, na kterém tři přednášející představí různé aspekty současných problémů z pohledu ekonomie, sociologie a antropologie.
Diskuzní klub na EF: Státní regulace - pro a proti
Od 1. 12. musí povinně někteří podnikatelé zavést elektronickou evidenci tržeb (EET). Přinese toto opatření další peníze do státního rozpočtu nebo je to jenom zbytečná administrativa navíc pro podnikatele? Je zvyšování minimální mzdy ten správný krok ke zvýšení blahobytu v České republice? O tom a dalších tématech na diskuzním klubu 30. 11. 2016 v 17:00 h.
Přednáška s diskusí "Brexit .... a co bude dál?"
Jak bude Evropská unie vypadat bez Velké Británie? Jaké jsou ekonomické dopady referenda o Brexitu ve Velké Británii a v ostatních zemích EU? Jak bude probíhat vystoupení Británie z EU? A který model uspořádání vzájemných vztahů mezi Velkou Británií a EU je nejvýhodnější?
Seminář "Vliv rozpočtových pravidel a politiky při rozhodování o obecních financích"
Seminář "Proces přijetí EURA v České republice"
Přednáška "Holistic management - Jak zlepšit výkon firem a zvýšit spokojenost zaměstnanců"
Přednáška představí princip celostního řízení, který je postaven na vzájemné kombinaci systemického přístupu, neurolingivstického programování, Nashovy teorie her a rovnováhy, disipativních struktur, postupů Kaizen a dalších.
Seminář "Insider-Outsider Labor Markets, Hysteresis and Monetary Policy"
4th International Week
Motto: “25 jubilee of the University of South Bohemia in České Budějovice”
Karel Janeček - Demokracie 21
Zveme Vás na přednášku matematika, pedagoga, bojovníka proti korupci a mecenáše Karla Janečka.
Pracovní workshop cestovního ruchu TourWork 2016
Katedra obchodu a cestovního ruchu si Vás dovoluje pozvat na workshop cestovního ruchu s názvem TourWork, který se uskuteční na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve středu 14. prosince 2016 a který bude v letošním roce zaměřen na téma Spokojenost návštěvníků jižních Čech a hodnocení ekonomických přínosů akcí v destinaci.
XI. INVESTIČNÍ FÓRUM
Chcete se dozvědět, jak se budou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2017? A co čeká svět alternativních investic?
XXIV. Reprezentační ples Jihočeské univerzity
V pátek 10. února 2017 se uskuteční XXIV. Reprezentační ples Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, jeden z nejživějších plesů sezóny. Vstupenky, o které je tradičně velký zájem, budou v prodeji od pondělí 9. ledna.