Přednáška k tématu "certifikace účetních"

Středa 22 duben 2015 11:30 - 13:00

Dlouholetá spolupráce Katedry účetnictví a financí a Svazu účetních se pro studenty EF odráží možností uznání několika zkoušek v rámci certifikace účetních v ČR. Proto jsme i pro tento rok připravili přednášku k této problematice, na které vysoupí významní odborníci na toto téma PhDr. Jaroslav Louka a Ing. Kateřina Benešová.

PhDr. Jaroslav Louka je výkonným ředitelem Institutu certifikace účetních, a.s. (ICU, http://www.icu-praha.cz). ICU je vzdělávací agentura s dlouholetou tradicí, zaměřená na rozvoj všech aktivit, které podporují rozvoj účetní profese. Organizuje a zabezpečuje vzdělávací akce v oblasti účetnictví, financí podniku, obchodního práva, daní a celou řadu dalších vzdělávacích aktivit, a to jak pro účetní odborníky s praxí, tak pro absolventy škol nebo úplné začátečníky. Dlouhodobým cílem ICU je poskytovat kvalifikační servis profesním účetním v takové úrovni, která je plně srovnatelná se situací ve vyspělých zemích Evropy, aby naši odborníci nebyli z tohoto důvodu přehlíženi nebo jinak diskriminováni.

Ing. Kateřina Benešová je ředitelkou Asociace certifikovaných účetních (ACCA, (http://www.accaglobal.com) pro Česko, Slovensko a Maďarsko. ACCA je globální organizace sdružující profesionální účetní s cca 160 tis. členy a 428 tis. studenty z více než 170 zemích celého světa. Snaží se nabízet prvotřídní kvalifikaci relevantní pro toto odvětví pracovitým, schopným a ctižádostivým lidem po celém světě, kteří usilují o uspokojivou kariéru v účetnictví, financích a managementu. Pracuje prostřednictvím sítě kanceláří a center (cca 90) s více než 8 500 schválenými zaměstnavateli po celém světě. ACCA je přesvědčena, že globalizace ekonomiky znamená, že je důležitý jeden jediný soubor standardů reportingu, proto favorizují IFRS.

Kde
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (Aula Bobík)
Jméno kontaktu
Přidat událost do kalendáře
iCal