Postup při zápisu jazykových předmětů

1. Studenti 1. ročníků si v průběhu zápisu nezapisují do STAGu žádné jazykové předměty.

2. Zápis povinných jazykových předmětů do STAGu bude umožněn na základě úspěšného splnění vstupního testu (minimálně 60%).

3. Vstupní testy mohou studenti absolvovat v průběhu přípravného týdne podle daného harmonogramu - s kurzem matematiky, bez kurzu matematiky.

4. Požadované znalosti ke vstupním testům je možné si ověřit na ukázkových testech uvedených na webových stránkách https://www.ef.jcu.cz  -  sekce Studium / Informace pro prváky

5. V případě nízké úspěšnosti v ukázkových vstupních testech je možné si účast na vstupním testu odložit do následujícího letního semestru a znalosti si doplnit ve volitelných kurzech nabízených KOD.

6. Studentům, kteří již získali nebo získají do konce 1. ročníku doklad ze zkoušky o jazykových znalostech na minimální úrovni B1, bude tato skutečnost zohledněna a studenti nebudou muset některé povinné jazykové předměty absolvovat. Studenti se s certifikátem obrátí včas na učitele příslušných jazyků.

Studenti, kteří již získali jazykový certifikát (s mezinárodní platností) na minimální úrovni B1 před zahájením studia na EF si na základě ověření těchto dokladů u vyučujících katedry v přípravném týdnu nebo během prvního týdne ZS zapíší "P" předměty (VTEFA, AJ1/CAJ1/KAJ1) a "PV" předměty (NJ1, RJ1, FJ1, SJ1) předměty do těchto předmětů získají zápočty.

7. Jakékoliv dotazy či nejasnosti bude možné konzultovat s pedagogy jazyků na Katedře obchodu, cestovního ruchu a jazyků EF během přípravného týdne a prvního týdne zimního semestru. Informace k výuce jazyků na EF jsou na webové stránce KOD EF.