Aktuality

 • Ekonomická fakulta hostila v létě studenty z Austrálie a USA
  Ekonomická fakulta hostila v létě studenty z Austrálie a USA

  Již tradičními červencovými akcemi na EF jsou letní školy pro studenty z partnerských univerzit v USA a Austrálii. Na mladé Australany ovšem letos čekala novinka s názvem Greatail, na kterou se mohou těšit i studenti EF.

  Detail

 • Přečtěte si letní EFektiv!
  Přečtěte si letní EFektiv!

  Dozvíte se, že studenti EF podpořili prodejem kávy potravinovou banku, jaké je to studovat v tureckém Istanbulu i jak studenti EF pomáhají starostům a starostkám se strategickým plánováním. V pravidelné rubrice představujeme si přečtěte rozhovor s vedoucí Katedry aplikované matematiky a informatiky RNDr. Janou Klicnarovou, Ph.D. a nepřehlédněte rovněž průřez 10 lety slavnostních promocí na EF.

  Detail

 • Studentka Ekonomické fakulty JU uspěla v celostátní soutěži CzechTourism
  Studentka Ekonomické fakulty JU uspěla v celostátní soutěži CzechTourism

  Studentka Ekonomické fakulty a čerstvá absolventka oboru Obchodní podnikání Denisa Švecová se umístila v celorepublikové soutěži České centrály cestovního ruchu - CzechTourism o nejlepší absolventskou práci v oblasti cestovního ruchu na třetím místě v kategorii bakalářských prací.

  Detail

 • Běh o pohár rektora ovládla Tereza Chlupová
  Běh o pohár rektora ovládla Tereza Chlupová

  Na start Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice 2017 se postavili spolu se třemi tisícovkami běžců i účastníci 4. ročníku Běhu o pohár rektora.

  Detail

 • Budova děkanátu uzavřena od 1. 7. do 21. 9. 2017
  Budova děkanátu uzavřena od 1. 7. do 21. 9. 2017

  Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce bude v období od 1. července do 21. září 2017 uzavřena budova děkanátu Ekonomické fakulty, a to jak pro studenty, tak i zaměstnance fakulty.

  Detail

 • Studenti EF podpořili prodejem kávy potravinovou banku
  Studenti EF podpořili prodejem kávy potravinovou banku

  Studenti Ekonomické fakulty v rámci předmětu Firma I, který garantuje Katedra řízeni, realizují projekt s názvem CoffeePoint. Cílem této akce je dát studentům možnost vyzkoušet si teoretické poznatky z managementu, marketingu a dalších předmětů v praxi. Studenti jsou vyškoleni, jak zacházet s kávovarem, který mají zapůjčený z fakulty. Další aktivity, spojené s prodejem kávy, včetně zajištění prodejního místa, si již zajišťují sami. Výtěžek studenti věnují na sbírku pro Potravinovou banku. V letošním roce se zapojilo 83 studentů, kteří se rozdělili do devíti skupin. Potravinové bance předali částku 34 847 Kč.

  Detail

 • Jihočeská televize se na Ekonomické fakultě zajímala o studium v zahraničí
  Jihočeská televize se na Ekonomické fakultě zajímala o studium v zahraničí

  Jihočeská televize vysílala reportáž o tom, jakým způsobem podporuje Ekonomická fakulta studium v zahraničí a studium zahraničních studentů u nás.

  Detail

 • Na Ekonomické fakultě JU probíhá mezinárodní kurz bioekonomie
  Na Ekonomické fakultě JU probíhá mezinárodní kurz bioekonomie

  V roce 2014 byla na JU v Českých Budějovicích pod patronací Ekonomické fakulty založena bioekonomická iniciativa, s cílem navázat na podobné aktivity v Evropě, ale i ve světě. Více na webu této iniciativy http//bei@jcu.cz. Jednou z prvních konkrétních aktivit této iniciativy je organizace mezinárodních týdenních kurzů bioekonomie, na které by měl po třech letech navázat nový vyučovaný předmět.

  Detail

 • Ohodnoťte výuku za letní semestr
  Ohodnoťte výuku za letní semestr

  Dovolujeme si Vás, studentky a studenty EF, požádat o vyplnění studentského hodnocení výuky. Pomůžete nám tím zkvalitnit výukový proces na Ekonomické fakultě a zároveň získáte zvýhodnění při zápisu do letního semestru.

  Detail

 • Informace k průběhu voleb do Akademického senátu JU pro volební období 2017 - 2020
  Informace k průběhu voleb do Akademického senátu JU pro volební období 2017 - 2020

  Hlavní volební komise na základě čl. 4, odst. 2 Volebního a jednacího řádu Akademického senátu JU stanovila termín voleb do Akademického senátu JU.

  Detail