Hospodářský a měnový vývoj dva roky od ukončení kurzového závazku

Studentům Ekonomické fakulty JU, zástupcům odborné veřejnosti, ale také studentům českobudějovických gymnázií a středních škol přednášel guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Přibližně 250 účastníků akce pořádané společně s Českou společností ekonomickou a Českou národní bankou se dozvědělo řadu podrobností o hospodářském a měnovém vývoj České republiky. Pan guvernér se soustředil zejména na vysvětlení důvodů pro použití nekonvenčního nástroje měnové politiky (tzv. kurzového závazku) Českou národní bankou a na dopady použití tohoto nástroje na uvolnění měnových podmínek a na hospodářský vývoj. Pozornost byla věnována také současné měnové politice České národní banky, kdy dochází k postupnému návratu k využívání konvenčních nástrojů měnové politiky, a také aktuální prognóze České národní banky z února tohoto roku. Po skončení přednášky navázala diskuse mezi představiteli podniků a panem guvernérem.

Rusnok_01