Ekonomická fakulta významným způsobem rozšířila oficiální akreditaci od mezinárodní profesní organizace ACCA. Nově je uznána i zkouška z Finančního řízení.

Pro Ekonomickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a zejména pro její studenty certifikace znamená významné uznání kvality vzdělávání v oblasti financí a účetnictví a doklad sepjetí  teoretické výuky s potřebami praxe.

Absolventi navazujícího magisterského oboru Účetnictví a finanční řízení podniku tedy mají uznány v rámci systému profesního vzdělávání ACCA zkoušky již ze sedmi předmětů:

F1 - The Accountant in Business

F2 - Management Accounting

F3 - Financial Accounting

F4 - Corporate and Business Law

F5 - Performance Management

F6 – Taxation

F7 – Financial Management

ACCA (Association of Chartered Certified Accountants, Asociace certifikovaných účetních) je uznávána ve 170 zemích a v současné době má více než 500 000 členů a studentů. Účelem kvalifikace ACCA je poskytnout jejím absolventům účetní a finanční znalosti a dovednosti a také profesní hodnoty, které jim umožní stát se uznávanými finančními odborníky a vybudovat si úspěšnou kariéru v jakémkoliv odvětví, v poradenství, ve veřejné instituci či v soukromém sektoru. Kvalifikace ACCA vychází ze světových standardů pro vzdělávání účetních stanovených Mezinárodní federací účetních (International Federation of Accountants, IFAC). Členové ACCA pracují na klíčových pozicích ve finančním řízení, poradenství, controllingu a auditu u mezinárodních i českých společností.