Vítejte v novém... akademickém roce 2018/2019

Milé studentky, milí studenti, dovolte mi, abych Vás přivítal v novém akademickém roce, který začíná v tento, pro vývoj naší země, důležitý měsíc.

Právě před sto lety v říjnu 1918 se začala psát historie samostatného Československa. U jejího zrodu stály nepřehlédnutelné osobnosti jako Tomáš Garrigue Masaryk nebo Edvard Beneš, jež byli nejen významnými politiky a státníky, ale také zkušenými vysokoškolskými pedagogy, kteří si uvědomovali, že vzdělání je jedním ze základů nově vznikajícího státního útvaru.

Rád bych Vás ovšem přivítal nejen v novém akademickém roce, ve kterém si připomínáme stoleté výročí vzniku Československé republiky, ale také v novém prostředí. Jistě jste zaregistrovali, že se významně změnil interiér budovy děkanátu, který za poslední tři roky prošel celkovou náročnou rekonstrukcí. V pavilonu F pak přibyly dvě nové tematické učebny věnované dalším významným rodům a osobnostem podnikatelského prostředí z Českých Budějovic - Zátkům a Hardtmuthům.

Těší mě rovněž, že mohu na naší fakultě přivítat i nové studenty. Věřím, že i Vám, stejně tak jako všem stávajícím studentům, se bude v novém prostředí dobře studovat, a že všichni nejen v tento významný rok budeme přispívat k naplnění Masarykova a Benešova odkazu vzdělanostní společnosti.

Přeji Vám mnoho štěstí, studijních úspěchů i nezapomenutelných zážitků v novém akademickém roce 2018/2019.

 

Společně a EFektivně.

 

Ladislav Rolínek

děkan Ekonomické fakulty