Jihočešky reprezentovaly univerzitu v celostátní soutěži CzechTourism

Čerstvé absolventky oboru Obchodní podnikání na Ekonomické fakultě Adéla Velíšková a Barbora Valtrová reprezentovaly Jihočeskou univerzitu ve finále celorepublikové soutěže České centrály cestovního ruchu CzechTourism o nejlepší absolventskou práci v oblasti cestovního ruchu. V pětičlenném finále v kategorii diplomových prací měla Jihočeská univerzita jako jediná vysoká škola dvojí zastoupení.

Do soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu, kterou už posedmé pořádala národní agentura pro cestovní ruch CzechTourism, bylo přihlášeno několik desítek bakalářských a diplomových prací z celé republiky. Deset finalistů, kteří se ve středu 26. června v Praze utkali ve dvou kategoriích v závěrečném kole, reprezentovalo sedm tuzemských vysokých škol, mezi kterými nechyběly například Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Vysoká škola hotelová v Praze, nebo Univerzita Hradec Králové.

Odborná porota ve složení Jana Šturmová (Asociace hotelů a restaurací ČR), Ladislav Klika (MindBridge Consulting) a Petr Manuel Ulrych (C.O.T. media) u každé práce hodnotila schopnost autora vyhledávat, třídit a analyzovat relevantní informace a pracovat s různými informačními zdroji, inovativní a originální přístup k řešení problému i praktické uplatnění.

V kategorii diplomových prací zvítězil Miroslav Duda z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, který ve své práci navrhl dálkovou turistickou trasu v Českém středohoří. Na třetím místě v této kategorii pak skončila studentka Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity Adéla Velíšková, která se zabývala využitím geografických informačních systémů pro rozvoj cestovního ruchu. „Velice mě těší, že naši studenti počtvrté za sebou obstáli v konkurenci škol z celé republiky a byli vybráni do celorepublikového finále. O to více mě těší, že jsme letos měli ve finále kategorie diplomových prací dokonce dvě zástupkyně. Už jen možnost prezentovat v Praze na CzechTourism své nápady významným odborníkům z poroty je pro ně obrovská zkušenost. Třetí místo považuji za obrovský úspěch nejen Adély, ale celé naší fakulty. Věřím, že studenty na Jihočeské univerzitě dobře připravujeme na jejich další působení v cestovním ruchu," vyzdvihl úspěch v soutěži vedoucí obou diplomových prací Petr Štumpf z Katedry obchodu a cestovního ruchu.

Věřím, že i budoucí studenti a absolventi naší fakulty obstojí v konkurenci podobně zaměřených vysokých škol,“ doplňuje děkan fakulty Ladislav Rolínek. Na Ekonomickou fakultu JU je ještě možné podat přihlášku ke studiu, a to nejpozději do 27. července.

Foto: Petr Manuel Ulrych (C.O.T. media)