Vítězi Invest Day 2018 jsou studenti EF

Dne 18. dubna 2018 proběhl na půdě Ekonomické fakulty již třetí ročník Invest Day, který byl tentokrát okořeněn o účast studentů ze Západočeské univerzity a Ostbayerische Technische Hochschule Amberg – Weiden.

O to více si ceníme vítězství dvou studentů Ekonomické fakulty JU Karla Šimka a Michaely Šimonové s jejich projektem Guide Group.

Jedná se o systém z odvětví cestovního ruchu, který propojuje jednotlivé segmenty - cestovní kanceláře a agentury, kulturní objekty, průvodce a studenty. Cílem je vytvořit rozsáhlou základnu subjektů a organizací ze zmíněných segmentů, které mezi sebou mohou v systému komunikovat, případně i sjednat konkrétní spolupráci. Účastníkům ušetří čas, náklady a vynaložené úsilí na hledání partnera či vhodného dodavatele nebo zaměstnance. Systém dále poskytuje rady a tipy, jak na průvodcování, čehož mohou využívat zejména studenti.

Invest Day je soutěž podnikatelských záměrů, která je otevřená všem studentům prezenční nebo kombinované formy studia jakékoliv fakulty Jihočeské univerzity, ale i dalších partnerských univerzit. Cílem soutěže je podpořit nadané studenty, otestovat jejich prezentační schopnosti a schopnost prodat podnikatelský nápad investorům. Kromě toho, že student může získat investici pro svůj záměr, jsou pro soutěžící připraveny i hodnotné ceny.