Guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou

Nečekaného vyznamenání se dostalo Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Guvernér státu Missouri v USA ocenil v oficiální proklamaci čtvrt století trvající spolupráci Jihočeské univerzity a University of Missouri.

Příjezdy zahraničních profesorů na Ekonomickou fakultu Jihočeské univerzity jsou již zcela běžnou součástí akademického života. Letošní návštěva profesora Jamese Sanforda Rikoona z University of Missouri, který ja na EF pravidelným návštěvníkem, však byla přece jen zcela výjimečná. Zástupcům Jihočeské univerzity předal slavnostní proklamaci guvernéra Erica R. Greitense s oficiální velkou zlatou pečetí státu Missouri. „S ohledem na to, že za dvacet pět let prokázali účastníci vysokou míru vzájemné důvěry, respektu a profesionality, tímto nyní vydávám tuto proklamaci o dvacet pět let trvající spolupráci Jihočeské univerzity a University of Missouri a na důkaz toho stvrzuji tuto listinu svým podpisem a velkou pečetí státu Missouri,“ uvádí mimo jiné ve své proklamaci guvernér Greitens.

Spolupráci mezi oběma univerzitami ocenil i kancléř americké univerzity Henry C. Foley v oficiální listině s pečetí University of Missouri, Columbia.

Ocenění od guvernéra je pro naši univerzitu čest a díky kolegům docentce Cudlínové a docentovi Lapkovi, kteří s profesorem Rikoonem dlouhodobě spolupracují, jsme určitě jednou z mála, ne-li jedinou takto vyznamenanou vysokou školou u nás,“ uzavírá děkan Ladislav Rolínek.