Studentka EF uspěla v celorepublikové soutěži Agentury CzechTourism

Studentka Ekonomické fakulty a čerstvá absolventka oboru Obchodní podnikání Michaela Polendová se umístila v celorepublikové soutěži České centrály cestovního ruchu - Agentury CzechTourism o nejlepší absolventskou práci v oblasti cestovního ruchu na třetím místě v kategorii bakalářských prací.

Do soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu, kterou už počtvrté pořádala národní agentura pro cestovní ruch CzechTourism, byly přihlášeny čtyři desítky bakalářských a diplomových prací z celé republiky. Deset finalistů, kteří se 29. června v Praze utkali ve dvou kategoriích v závěrečném kole, reprezentovalo devět tuzemských vysokých škol, mezi kterými nechyběly například Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Mendlova univerzita, Univerzita Hradec Králové nebo Vysoká škola obchodní z Prahy.

„Názory mladé generace jsou pro nás vždy inspirací. Neotřelý a mnohdy zcela originální pohled na jinak běžnou věc, může v určitých případech přispět k novým řešením,“ uvedla k soutěži ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. „Za čtyři roky pořádání soutěže o nejlepší bakalářskou a diplomovou práci v cestovním ruchu pozorujeme znatelný nárůst kvality soutěžních prací, soutěž je pro nás navíc příležitostí oslovit talentované studenty,“ zhodnotila letošní ročník soutěže Monika Palatková, generální ředitelka agentury CzechTourism.

V kategorii bakalářských prací zvítězila Kateřina Fučíková z Univerzity Hradec Králové s návrhem geoturistického produktu Geoparku Vysočina, na druhém místě skončila studentka Liliya Neyman z Mendelovy univerzity v Brně s prací na téma Česká republika jako destinace cestovního ruchu pro segment mladých Rusů. Třetí místo v kategorii bakalářských prací patří studentce Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Michaele Polendové, která se zabývala Lednicko-Valtickým areálem jako destinací na trhu cestovního ruchu a navrhla ve své práci mobilní aplikaci pro návštěvníky destinace. „Velice mě těší, že naši studenti jsou schopni obstát v konkurenci škol z celé republiky. Už postup Michaely do pětičlenného finále v Praze a možnost prezentovat své nápady významným odborníkům z poroty pro ni musela být obrovská zkušenost. Třetí místo za studenty univerzit z Hradce Králové a Brna pak považuji za skvělý úspěch nejen Michaely, ale celé naší fakulty. Věřím, že studenty na Jihočeské univerzitě dobře připravujeme na jejich další působení v cestovním ruchu," vyzdvihl úspěch v soutěži vedoucí bakalářské práce Petr Štumpf z Katedry obchodu a cestovního ruchu.

V odborné porotě soutěže zasedli Klára Hájková (Asociace hotelů a restaurací ČR), Markéta Venclová (turistický region Kladské pomezí), Michal Straka (Ipsos ČR) a Petr M. Ulrych (C.O.T. media).


Za vedení Ekonomické fakulty gratuluje studentce k úspěchu děkan Ladislav Rolínek.


Výsledky soutěže:

Bakalářské práce

1. FUČÍKOVÁ, Kateřina: Návrh geoturistického produktu Geoparku Vysočina. Univerzita Hradec Králové.

2. NEYMAN, Liliya: Česká republika jako destinace cestovního ruchu pro segment mladých Rusů. Mendelova univerzita v Brně.

3. POLENDOVÁ, Michaela: Lednicko-Valtický areál jako destinace na trhu cestovního ruchu. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

Diplomové práce

1. ROBKOVÁ, Barbora: Service design v tvorbě produktu cestovního ruchu. Masarykova univerzita v Brně.

2. ČÁSLAVOVÁ, Eva: Projevy a důsledky turistifikace v Teplicích. Univerzita Karlova v Praze.

3. KONSTANTINOVA, Polina: Marketingová strategie turistického regionu Střední Čechy. Univerzita Jana Amose Komenského v Praze.