Studenti EF podpořili handicapované děti

Studenti oboru Účetnictví a finanční řízení podniku uspořádali na konci minulého roku tradiční společenskou událost pro studenty i vyučující, pro kterou se vžilo označení ÚFŘP party. Jedná se o jedinečnou příležitost pro studenty i vyučující, jak se vzájemně poznat i z jiného pohledu, než jsou školní lavice. Organizátoři se oproti minulým ročníkům rozhodli dát akci hlubší smysl a navázali spolupráci s Centrem BAZALKA, která zajišťuje v jižních Čechách komplexní péči pro děti s těžkým zdravotním handicapem.

Název již zaběhnuté akce "ÚFŘP party" vychází z počátečních písmen studovaného oboru a zároveň naznačuje neformálnost průběhu této události. Akce se oproti předchozím ročníkům konala v Café Klubu Slavie dne 15. prosince 2014. Každý ročník doprovází určité tematické zaměření oděvů účastníků party. Pro tento rok byly zvoleny uniformy a všichni studenti i vyučující, kteří se dostavili v převleku, byli automaticky zapojeni do soutěže o nejlepší kostým. Kromě vyhlášení nejlepších "uniformovaných" účastníků proběhlo i tradiční předání „účetního deníku“, který střeží budoucí končící ročník. Pomyslnou tečkou za letošním ročníkem bylo předání peněžního daru a oborových triček Centru BAZALKA.

„Děkuji všem členům týmu, kteří se podíleli na organizaci tohoto večera a pomohli tak vytvořit zajímavé prostředí pro všechny účastníky. Jsem rád za vstřícnost děkana Ekonomické fakulty, který tuto akci podpořil, a dále si vážím i ostatních sponzorů, kterými byli KAMÍR a Co spol. s r. o., Red Bull a Petr Bohinský. Díky spolupráci s Centrem BAZALKA se každý účastník určitou částí podílel na podpoře handicapovaných dětí a věřím, že podobné aktivity s propojením akademického prostředí a sociálních aktivit budou přibývat. Aktivní studenti na Ekonomické fakultě jsou a je třeba je podporovat, protože tyto aktivity jsou pro všechny velkou přidanou hodnotou,“ shrnul význam celé akce Jiří Klička, člen organizačního týmu, který byl dále složen z Lenky Hornové, Jany Kohoutové, Venduly Vaníčkové a Lucie Kanovové.