Středoškoláci se potřetí utkali o Pohár Ekonomické fakulty

Ve čtvrtek 12. února bojovali středoškolští studenti již potřetí o Pohár Ekonomické fakulty ve volejbalovém turnaji smíšených družstev. Vítězem letošního ročníku se stala Obchodní akademie, Husova 1 z Českých Budějovic. Úspěšným sportovcům předala ceny vicemiss Jihočeské univerzity, studentka Ekonomické fakulty Andrea Vachalíková.

O tradiční sportovní událost byl v řadách středních škol opět zájem. O Pohár Ekonomické fakulty se v letošním roce utkalo celkem sedm škol z Jihočeského kraje a také jedna škola z kraje Plzeňského. „Naším cílem je především představit budoucím zájemcům o vysokoškolské studium naši fakultu také v jiném světle a v uvolněnější atmosféře, než je například oficiální Den otevřených dveří. Neformálně se tak středoškoláci mohou setkat se svými budoucími pedagogy a dozvědět se i potřebné informace o možnostech dalšího studia,“ uvedl děkan fakulty Ladislav Rolínek.  

Do finále se probojovaly týmy z Obchodní akademie a Střední školy polytechnické z Českých Budějovic. Třetí bronzovou příčku obsadilo Gymnázium Jírovcova. Kromě Pohárů Ekonomické fakulty si tři nejúspěšnější družstva za své výkony vysloužily také dárkové koše. Ani ostatní zúčastněné týmy však neopouštěly turnaj s prázdnou a získaly upomínkové předměty, které jim při slavnostním zakončení turnaje předala vicemiss Jihočeské univerzity Andrea Vachalíková.

Volejbalový turnaj však nebylo to jediné, co na středoškoláky na Ekonomické fakultě čekalo. „Pro zúčastněné jsme připravili také doprovodný program, kromě sportovního vyžití se studenti mohli zapojit do zábavného kvízu. Odpovědi na otázky, které souvisely například se společenskou odpovědností, fair trade nebo zahraničními studijními pobyty, nalezli soutěžící během prohlídky univerzitního kampusu,“ uzavřel třetí ročník úspěšné akce její organizátor Jiří Alina z Ekonomické fakulty.

O Pohár EF se zajímala také média, reportáž Jihočeské televize z turnaje můžete zhlédnout zde. Další fotografie z turnaje si pak můžete prohlédnout zde.

Výsledky turnaje o Pohár Ekonomické fakulty:

1. Obchodní akademie, Husova 1 (Č. Budějovice)

2. Střední škola polytechnická (Č. Budějovice)

3. Gymnázium Jírovcova (Č. Budějovice)

4. Gymnázium J. V. Jirsíka (Č. Budějovice)

5. Česko-anglické gymnázium (Č. Budějovice)

6. Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a SZŠ (Klatovy)

7. Střední škola obchodní, Husova 9 (Č. Budějovice)

8. Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola (Č. Budějovice)