Mezinárodní vědecká konference INPROFORUM 2017

Čtvrtek 9 listopad 2017 Celý den

The 11th International Conference INPROFORUM 2017: „Innovations, Enterprises, Regions and Management“

The International Scientific Conference INPROFORUM is a traditional event held by the Faculty of Economics, University of South Bohemia in České Budějovice (USB). It is focused on the research achievements in the fields of Innovations, Enterprises, Regions and Organizations.

International Conference offers the opportunity to discuss relevant Topics among Academic and practising Economists. The Conference is organized under the auspices of doc. Ing. Ladislav Rolínek, Ph.D. Dean of the Faculty of Economics, University of South Bohemia in České Budějovice.

Aim of the conference is to exchange and discuss scientific research results.

Na webových stránkách naleznete program jednotlivých sekcí a harmonogram konání konference.

Registrace na konferenci začíná od 9:00 ve vstupních prostorách budovy Ekonomické fakulty JU.

•  Sekce konference začínají od 10:00
  •  Plenární zasedání se uskuteční od 15:00 na F4 (budova F)
  •  Společenský večer – pivovar Budvar (autobus od fakulty přijíždí kolem 17:30 a odjíždí směr Budvar v 17:45).
  • Pozváni jsou všichni prezentující i vedoucí sekcí, vedení fakulty a členové vědeckého výboru, kteří se podílejí na organizaci a průběhu konference.
Kde
Jihočeská univerzita, Ekonomická fakulta