100 LET života studentského

Sobota 17 listopad 2018 15:30 - 17:00

Milí členové akademické obce,

přijďte s námi oslavit den studentstva 17. listopadu při příležitosti stoletého výročí naší republiky. Společně se pokloníme kolegům, kteří v historii naší země bojovali za svobodu a demokracii a položili za tuto myšlenku největší oběť. Pro uctění jejich památky si s sebou vezměte svíčky, které společně u lavičky Václava Havla slavnostně zapálíme.

Při této vzpomínkové akci však budeme myslet i na odkaz příštím generacím. Společně zasadíme náš národní strom před Ekonomickou fakultu Jihočeské univerzity a k jeho kořenům umístíme časovou schránku, kterou odkryjí budoucí generace studentů za 100 let.

Na této akci se můžete podílet i VY!!! Přineste menší předměty, které podle Vás nejlépe symbolizují naši dobu a studentský život v současnosti, můžete napsat i vzkaz pro své následovníky a budoucí studenty. Vše uložíme a společně zapečetíme. Čím více nás přijde a čím více věcí nashromáždíme, tím větší odkaz a ucelenější představu o našem životě svým následovníkům zanecháme.

Budeme se těšit na Vaši účast

Petr Hojdánek

student Ekonomické fakulty