Vstupní test z AJ (VTEFA)

Předmět Vstupní test z anglického jazyka (VTEFA) se zapisuje jako běžný semestrální předmět. Studenti, kteří tento test chtějí absolvovat, si musí tento předmět zapsat ve STAGu. Výjímkou jsou studenti nastupující do 1. ročníku bakalářského studia, kteří podstoupí v přípravném týdnu vstupní test naostro, čímž se jim automaticky tento předmět (VTEFA) zapíše do systému STAG na ZS.  V tomto předmětu neprobíhá tradiční výuka anglického jazyka, ale studenti, kteří si tento předmět zapíší, mají během daného semestru celkem 3 možnosti vstupní test absolvovat. Každý semestr se vypisují celkem 4 termíny, kdy ho studenti mohou (max. 3x) absolvovat.
Termíny testů VTEFA se zpravidla vypisují:
•    na začátku semestru, aby si studenti, kteří ho úspěšně v tomto termíny absolvují, mohli zapsat předmět Anglický jazyk 1 (A1/KAJ1);
•    v polovině semestru;
•    na začátku zkouškového období daného semestru;
•    na konci zkouškového období daného semestru.

Všechny termíny budou během semestru vypisovány ve STAGu. Studentům se doporučuje si tento předmět zapsat pouze v případě, že mají vysokou úspěšnost ve vzorovém vstupním testu, který je k nalezení zde.
Zodpovědnou osobou za VTEFA je , na kterého se v případě Vašich dotazů můžete obrátit.