Aktuality

 • Přečtěte si nový EFektiv
  Přečtěte si nový EFektiv

  Dozvíte se, že guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou, jaká byla studijní cesta na chorvatský ostrov Rab i že studenti EF sbírají národní rekordy. V pravidelné rubrice představujeme si přečtěte rozhovor s vedoucím Katedry ekonomiky Ing. Robertem Zemanem, Ph.D. a nepřehlédněte rovněž rozhovor s prof. Vaněčkem o začátcích studia ekonomie v jižních Čechách.

  Detail

 • Štěstí s překážkou - PAST za minulost
  Štěstí s překážkou - PAST za minulost

  Štěstí s překážkou je kulturně-osvětová akce o společném životě s rodinami pečujícími o osoby s handicapem. Ekonomická fakulta se již potřetí stala partnerem této události, která se konala 17. září na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

  Detail

 • Ekonomická fakulta vítá studenty prvních ročníků
  Ekonomická fakulta vítá studenty prvních ročníků

  Ekonomická fakulta po roce opět přivítala nové studenty při sportovně zábavním dni, jehož cílem je vždy především seznámit se mezi sebou, ale i poznat své budoucí pedagogy. Účastníci byli na závěr dne oficiálně pasováni do stavu vysokoškolských studentů.

  Detail

 • Ekonomická fakulta hostila v létě studenty z Austrálie a USA
  Ekonomická fakulta hostila v létě studenty z Austrálie a USA

  Již tradičními červencovými akcemi na EF jsou letní školy pro studenty z partnerských univerzit v USA a Austrálii. Na mladé Australany ovšem letos čekala novinka s názvem Greatail, na kterou se mohou těšit i studenti EF.

  Detail

 • Přečtěte si letní EFektiv!
  Přečtěte si letní EFektiv!

  Dozvíte se, že studenti EF podpořili prodejem kávy potravinovou banku, jaké je to studovat v tureckém Istanbulu i jak studenti EF pomáhají starostům a starostkám se strategickým plánováním. V pravidelné rubrice představujeme si přečtěte rozhovor s vedoucí Katedry aplikované matematiky a informatiky RNDr. Janou Klicnarovou, Ph.D. a nepřehlédněte rovněž průřez 10 lety slavnostních promocí na EF.

  Detail

 • Studentka Ekonomické fakulty JU uspěla v celostátní soutěži CzechTourism
  Studentka Ekonomické fakulty JU uspěla v celostátní soutěži CzechTourism

  Studentka Ekonomické fakulty a čerstvá absolventka oboru Obchodní podnikání Denisa Švecová se umístila v celorepublikové soutěži České centrály cestovního ruchu - CzechTourism o nejlepší absolventskou práci v oblasti cestovního ruchu na třetím místě v kategorii bakalářských prací.

  Detail

 • Běh o pohár rektora ovládla Tereza Chlupová
  Běh o pohár rektora ovládla Tereza Chlupová

  Na start Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice 2017 se postavili spolu se třemi tisícovkami běžců i účastníci 4. ročníku Běhu o pohár rektora.

  Detail

 • Budova děkanátu uzavřena od 1. 7. do 21. 9. 2017
  Budova děkanátu uzavřena od 1. 7. do 21. 9. 2017

  Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce bude v období od 1. července do 21. září 2017 uzavřena budova děkanátu Ekonomické fakulty, a to jak pro studenty, tak i zaměstnance fakulty.

  Detail

 • Studenti EF podpořili prodejem kávy potravinovou banku
  Studenti EF podpořili prodejem kávy potravinovou banku

  Studenti Ekonomické fakulty v rámci předmětu Firma I, který garantuje Katedra řízeni, realizují projekt s názvem CoffeePoint. Cílem této akce je dát studentům možnost vyzkoušet si teoretické poznatky z managementu, marketingu a dalších předmětů v praxi. Studenti jsou vyškoleni, jak zacházet s kávovarem, který mají zapůjčený z fakulty. Další aktivity, spojené s prodejem kávy, včetně zajištění prodejního místa, si již zajišťují sami. Výtěžek studenti věnují na sbírku pro Potravinovou banku. V letošním roce se zapojilo 83 studentů, kteří se rozdělili do devíti skupin. Potravinové bance předali částku 34 847 Kč.

  Detail

 • Jihočeská televize se na Ekonomické fakultě zajímala o studium v zahraničí
  Jihočeská televize se na Ekonomické fakultě zajímala o studium v zahraničí

  Jihočeská televize vysílala reportáž o tom, jakým způsobem podporuje Ekonomická fakulta studium v zahraničí a studium zahraničních studentů u nás.

  Detail