• Média se na Ekonomické fakultě zajímala o studium cestovního ruchu
    ŘEP párty

Konečně je to tady! 19.3. od 18:00 je v Kampě ŘEP párty, na které rozhodně nesmíte chybět! Kromě studentů ŘEPu se setkáte i s dalšími studenty EF, množstvím akademických pracovníků a dokonce s panem děkanem při neformálním posezení s fajn programem.

Celý svět zachvátila pozitivní vlna studentů EF

Originální projekt Positive wave organizovaný více jak sedmi desítkami studentů Ekonomické fakulty obletěl celý svět. Hlavním cílem je podpořit pozitivní nastavení mysli, propojovat lidi z celého světa, ale také šířit kladné povědomí o naší univerzitě, a to prostřednictvím pozitivních triček, které představují 7 pozitivních hodnot pro 7 miliard lidí ze 7 kontinentů.

Přečtěte si lednový EFektiv

Dozvíte se, že letošní konferenci TourConf ovládly emoce, jak se žije doktorandům na EF a kam studenti EF vyrážejí za dobrodružstvím. V pravidelné rubrice představujeme si přečtěte rozhovor s předsedkyní Akademického senátu Ing. Miroslavou Vlčkovou, Ph.D. a nepřehlédněte rovněž článek o tom, jak EF navázala spolupráci s čínskými univerzitami.

Invest Day 2018

Máš nápad, který bys rád konzultoval s odborníky z praxe? Láká Tě možná finanční podpora, která by pomohla pro rozjezd Tvého podnikání?

O simulované insolvenční procesy se zajímala televize

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity zorganizovala ve spolupráci s Krajským soudem v Českých Budějovicích pro své studenty jedinečnou výuku. Jednalo se o simulované soudní procesy studentských týmů, které jsou inspirovány obdobnými výukovými projekty v USA, tzv. mock trails. Simulace soudních řízení v oblasti insolvenčního práva jako součást výuky na neprávnické fakultě je v České republice doposud zcela unikátní.

Zástupci EF uspěli na kongresu v Portugalsku

Zástupci Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity uspěli na konci listopadu s výsledky svého výzkumu na mezinárodním kongresu cestovního ruchu v portugalském Peniche. V silné konkurenci více než sta příspěvků od vědců z téměř třiceti zemí světa byla práce Viktora Vojtka, Petra Štumpfa a Petra Janečka z Katedry obchodu a cestovního ruchu vyhlášena jako jedna ze čtyř nejlepších.

Společný česko-německo-francouzský studijní program má první absolventy

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity se může pochlubit prvními absolventy, kteří úspěšně dokončili studium v mezinárodním studijním programu typu joint degree Regionální a evropský projektový management. Při slavnostních promocích převzali diplom s označením tří evropských univerzit.

Guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou

Nečekaného vyznamenání se dostalo Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Guvernér státu Missouri v USA ocenil v oficiální proklamaci čtvrt století trvající spolupráci Jihočeské univerzity a University of Missouri.

Jezdi do školy jako top manažer

Pamatuješ, kdy jsi jako dítě sbíral se svými vrstevníky céčka, duhové kuličky, vojáčky, igráčky a další jiné zajímavé věci do Tvých dětských sbírek? I když už je to dávno, můžeš se zpátky vrátit do sběratelské euforie a při svém studiu také sbírat.