Studenti EF podpořili prodejem kávy potravinovou banku

Studenti Ekonomické fakulty v rámci předmětu Firma I, který garantuje Katedra řízeni, realizují projekt s názvem CoffeePoint. Cílem této akce je dát studentům možnost vyzkoušet si teoretické poznatky z managementu, marketingu a dalších předmětů v praxi. Studenti jsou vyškoleni, jak zacházet s kávovarem, který mají zapůjčený z fakulty. Další aktivity, spojené s prodejem kávy, včetně zajištění prodejního místa, si již zajišťují sami. Výtěžek studenti věnují na sbírku pro Potravinovou banku. V letošním roce se zapojilo 83 studentů, kteří se rozdělili do devíti skupin. Potravinové bance předali částku 34 847 Kč.

Zobrazit detail

Jihočeská televize se na Ekonomické fakultě zajímala o studium v zahraničí

Jihočeská televize vysílala reportáž o tom, jakým způsobem podporuje Ekonomická fakulta studium v zahraničí a studium zahraničních studentů u nás.

Na Ekonomické fakultě JU probíhá mezinárodní kurz bioekonomie

V roce 2014 byla na JU v Českých Budějovicích pod patronací Ekonomické fakulty založena bioekonomická iniciativa, s cílem navázat na podobné aktivity v Evropě, ale i ve světě. Více na webu této iniciativy http//bei@jcu.cz. Jednou z prvních konkrétních aktivit této iniciativy je organizace mezinárodních týdenních kurzů bioekonomie, na které by měl po třech letech navázat nový vyučovaný předmět.

Zobrazit detail

Ohodnoťte výuku za letní semestr

Dovolujeme si Vás, studentky a studenty EF, požádat o vyplnění studentského hodnocení výuky. Pomůžete nám tím zkvalitnit výukový proces na Ekonomické fakultě a zároveň získáte zvýhodnění při zápisu do letního semestru.

Zobrazit detail

Informace k průběhu voleb do Akademického senátu JU pro volební období 2017 - 2020

Hlavní volební komise na základě čl. 4, odst. 2 Volebního a jednacího řádu Akademického senátu JU stanovila termín voleb do Akademického senátu JU.

Student ŘEP zvítězil ve SVOČ na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně

Loňský vítěz fakultního kola Studentské vědecké odborné činnosti v sekci Řízení malých a středních podniků Bc. Vít Miláček reprezentoval Ekonomickou fakultu dne 11. dubna 2017.

Zobrazit detail

Přečtěte si nový EFektiv!

Dozvíte se, že v roce 2017 slaví EF první kulatiny, jak sbírat body v programu BenEFit a rovněž nepřehlédněte rozhovor s Jiřím Bočkem, ředitelem Budějovického Budvaru.

Zobrazit detail

Jihočeská televize se na Ekonomické fakultě zajímala jak se studenti učí podnikat

Jihočeská televize vysílala reportáž o tom, jakým způsobem podporuje Ekonomická fakulta podnikání studentů. V reportáži představuje studentské projekty v rámci výuky předmětu Firma I, II, III.

Získej prvních 30 bodů do benEFitu

Ekonomická fakulta spouští nový systém BenEFit, který bude studentům automaticky evidovat různé aktivity, kterých se během celého studia zúčastní. Každý student bude mít možnost získat body do hodnocení nejen za studijní výsledky, ale především za účast na akcích nad rámec klasické výuky. Absolventi pak obdrží výpis těchto aktivit potvrzený fakultou jako referenci svého aktivního přístupu během studia. Body však mohou již při studiu měnit za zajímavé ceny.

Obor ÚFŘP získal mezinárodní certifikaci ACCA

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity získala uznávanou mezinárodní certifikaci Asociace certifikovaných účetních ACCA. Pro absolventy oboru Účetnictví a finanční řízení podniku se tak rozšiřuje možnost přímého uplatnění i v nadnárodních společnostech, které toto osvědčení často požadují.