Aktuality

 • Přečtěte si lednový EFektiv
  Přečtěte si lednový EFektiv

  Dozvíte se, že letošní konferenci TourConf ovládly emoce, jak se žije doktorandům na EF a kam studenti EF vyrážejí za dobrodružstvím. V pravidelné rubrice představujeme si přečtěte rozhovor s předsedkyní Akademického senátu Ing. Miroslavou Vlčkovou, Ph.D. a nepřehlédněte rovněž článek o tom, jak EF navázala spolupráci s čínskými univerzitami.

  Detail

 • Invest Day 2018
  Invest Day 2018

  Máš nápad, který bys rád konzultoval s odborníky z praxe? Láká Tě možná finanční podpora, která by pomohla pro rozjezd Tvého podnikání?

  Detail

 • O simulované insolvenční procesy se zajímala televize
  O simulované insolvenční procesy se zajímala televize

  Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity zorganizovala ve spolupráci s Krajským soudem v Českých Budějovicích pro své studenty jedinečnou výuku. Jednalo se o simulované soudní procesy studentských týmů, které jsou inspirovány obdobnými výukovými projekty v USA, tzv. mock trails. Simulace soudních řízení v oblasti insolvenčního práva jako součást výuky na neprávnické fakultě je v České republice doposud zcela unikátní.

  Detail

 • Zástupci EF uspěli na kongresu v Portugalsku
  Zástupci EF uspěli na kongresu v Portugalsku

  Zástupci Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity uspěli na konci listopadu s výsledky svého výzkumu na mezinárodním kongresu cestovního ruchu v portugalském Peniche. V silné konkurenci více než sta příspěvků od vědců z téměř třiceti zemí světa byla práce Viktora Vojtka, Petra Štumpfa a Petra Janečka z Katedry obchodu a cestovního ruchu vyhlášena jako jedna ze čtyř nejlepších.

  Detail

 • Společný česko-německo-francouzský studijní program má první absolventy
  Společný česko-německo-francouzský studijní program má první absolventy

  Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity se může pochlubit prvními absolventy, kteří úspěšně dokončili studium v mezinárodním studijním programu typu joint degree Regionální a evropský projektový management. Při slavnostních promocích převzali diplom s označením tří evropských univerzit.

  Detail

 • Guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou
  Guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou

  Nečekaného vyznamenání se dostalo Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Guvernér státu Missouri v USA ocenil v oficiální proklamaci čtvrt století trvající spolupráci Jihočeské univerzity a University of Missouri.

  Detail

 • Jezdi do školy jako top manažer
  Jezdi do školy jako top manažer

  Pamatuješ, kdy jsi jako dítě sbíral se svými vrstevníky céčka, duhové kuličky, vojáčky, igráčky a další jiné zajímavé věci do Tvých dětských sbírek? I když už je to dávno, můžeš se zpátky vrátit do sběratelské euforie a při svém studiu také sbírat.

  Detail

 • Přečtěte si nový EFektiv
  Přečtěte si nový EFektiv

  Dozvíte se, že guvernér státu Missouri ocenil spolupráci s Jihočeskou univerzitou, jaká byla studijní cesta na chorvatský ostrov Rab i že studenti EF sbírají národní rekordy. V pravidelné rubrice představujeme si přečtěte rozhovor s vedoucím Katedry ekonomiky Ing. Robertem Zemanem, Ph.D. a nepřehlédněte rovněž rozhovor s prof. Vaněčkem o začátcích studia ekonomie v jižních Čechách.

  Detail

 • Štěstí s překážkou - PAST za minulost
  Štěstí s překážkou - PAST za minulost

  Štěstí s překážkou je kulturně-osvětová akce o společném životě s rodinami pečujícími o osoby s handicapem. Ekonomická fakulta se již potřetí stala partnerem této události, která se konala 17. září na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

  Detail

 • Ekonomická fakulta vítá studenty prvních ročníků
  Ekonomická fakulta vítá studenty prvních ročníků

  Ekonomická fakulta po roce opět přivítala nové studenty při sportovně zábavním dni, jehož cílem je vždy především seznámit se mezi sebou, ale i poznat své budoucí pedagogy. Účastníci byli na závěr dne oficiálně pasováni do stavu vysokoškolských studentů.

  Detail