EF se prezentovala na Veletrhu fiktivních firem

Ekonomická fakulta se ve dnech 21. - 22. října 2015 zúčastnila Veletrhu fiktivních firem, který pořádala Střední škola obchodní v rámci akce Vzdělání a řemeslo na Výstavišti v Českých Budějovicích.

Své "firmy" zde prezentovali studenti z českých i zahraničních středních škol a v simulovaném podnikatelském prostředí bylo možné si fiktivně zakoupit jejich výrobky a služby.

Ekonomická fakulta zde představila novou naučnou stezku „Co se skrývá pod povrchem“ a návštěvníci z řad studentů základních i středních škol měli možnost se vžít do příběhů týkající se zákulisí produkce nebo samotných výrobků, které nejsou vždy idylické. Jako jedno z možných řešení byl zájemncům nabídnut princip spravedlivého obchodu fair trade.