Štěstí s překážkou - doplněny podklady k nové stezce EF "PAST za minulost"

Štěstí s překážkou je kulturně - osvětová akce o společném životě s rodinami pečujícími o osoby s handicapem. Ekonomická fakulta se pro letošní ročník stala partnerem této události, která se koná 28. září na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Ekonomická fakulta připravila program finanční osvěty s názvem PAST za minulost (PODROBNÉ INFORMACE NALEZNETE ZDE). Studenti Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity mají připravena stanoviště, u nichž budou panely se základními informacemi týkajícími se několika finančních témat: úvěry, hospodaření domácností, oddlužení apod. Dospělí návštěvníci dostanou kvízy, které za pomoci informací na tabulích vyplní a následně se studenty zkontrolují jejich správnost. Kvízy budou slosovatelné. Děti budou hrát hry, které jim pomohou uvědomit si základní ekonomické zákonitosti - např. to, že každá věc něco stojí, vydělávání peněz vyžaduje čas apod.

Program akce

Dění na pódiu:

Hudební vystoupení Monika Absolonová, Nezmaři, Epydemye, K.R.B. (muzikanti z Arpidy). Taneční vystoupení skupiny Blueberry (slyšící a neslyšící tanečníci). Divadelní vystoupení divadýlka Máma a táta (premiéra hry vztahující se k prioritám ohledně hospodaření), Bezvadydivadlo.

Překážkový běh:

Překážky vyrobené ze slámy klienty centra Arpida znázorňují reálné životní bariéry. Výtěžek z registrace k běhu bude určen organizaci Arpida. Překážky znázorňují reálné životní překážky (strach, vlastní hlava, pomocná ruka, otazníky...) Studenti Zdravotně-sociální fakulty budou běžcům na invalidních vozících pomáhat překonávat překážky a budou poskytovat zájemcům osvětu ohledně života s handicapem.

Prezentace neziskových organizací:

Představí se 18 neziskových organizací, které budou mít v prostorách náměstí postavené stánky. V těchto stáncích předvedou výsledky své práce a interaktivní zábavu včetně možnosti koupit produkty vytvořené jejich klienty (občerstvení, keramika apod.). Koupí jejich produktů mohou návštěvníci neziskovky podpořit.

Zábava pro rodiny s dětmi:

• skákací hrad
  • horolezecká stěna
  • ukázka záchranářského vozidla
  • soutěže s odměnami realizované ve stáncích sponzorů

Více informací naleznete na internetových stránkách akce zde.

Těšíme se na Vás!